Чи зберігається за працівником його місце роботи під час військової служби за контрактом

Дата публікації: 04.12.2018

До Управління Держпраці у Черкаській області через онлайн-сервіс «Зворотній зв'язок» звернувся житель Черкаської області Олег з питанням: «Працівник пішов на військову службу за контрактом у лютому 2018 року, попередньо призваний під час мобілізації на особливий період не був. Чи зберігається за таким працівником його місце роботи (посада), середній заробіток на підприємстві?».

Відповідь надає заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Любов Ткаченко:

«На сьогодні нормами частини третьої ст. 119 Кодексу законів про працю України установлено, що гарантії щодо збереження місця роботи, посади та середнього заробітку поширюються на осіб, які залучаються на:

  • строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період;
  • військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення.

Місце роботи, посада і середній заробіток зберігаються незалежно від підпорядкування та форми власності підприємства, установи, організації, фермерського господарства, сільськогосподарського виробничого кооперативу, при роботі у фізичних осіб-підприємців.

Відповідно до Указу Президента України від 17 березня 2014 року № 303/2014 «Про часткову мобілізацію», затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про часткову мобілізацію», оголошено часткову мобілізацію, у зв’язку з чим в Україні настав особливий період. На сьогодні рішення про демобілізацію Президентом України не приймалося. Таким чином, за працівником, який уклав контракт на службу в Збройних Силах України, зберігається місце роботи, посада і середній заробіток.»

Видання для кадровиків Журнали реєстрації