Чи знаєте ви, що у відпустку по догляду за дитиною до трьох років може піти не лише мама?


Тато, бабуся або дідусь малюка також мають право піти у відпустку по догляду за дитиною до трьох років.

Власним коштом підприємство може надати частково оплачувану відпустку та відпустку без збереження заробітної плати більшої тривалості. На період такої відпустки за працівником зберігається його місце роботи.

Роботодавець не має права відмовити в оформленні відпустки по догляду за дитиною до трьох років чоловікові, бабусі або дідусю.

Що для цього потрібно
Подати роботодавцю заяву на відпустку та копію свідоцтва про народження дитини. Якщо у відпустку по догляду за дитиною до трьох років йде тато, роботодавець додатково може попросити довідку з місця роботи мами про те, що вона не пішла у відпустку і не отримує допомогу.

Чи можна брати відпустку по черзі
Так. Мама може припинити свою відпустку та вийти на роботу, а час, що залишився, може використати тато. Для оформлення відпустки татові знадобиться заява, копія свідоцтва про народження дитини та довідка про те, що мама малюка повернулася на роботу.

На кого оформити виплати на дитину
Батьки немовлят мають право на допомогу при народженні дитини у розмірі 41 280 грн. Радимо оформлювати виплати на того з батьків, хто йде у відпустку по догляду за дитиною до трьох років. Держава протягом трьох років сплачує єдиний внесок за отримувача такої допомоги. Отже, період відпустки зараховується мамі або татові до страхового стажу.

Якщо частину відпустки планує використати другий з батьків, потрібно переоформити виплати на нього, щоб не втратити страховий стаж.

Оформити допомогу можна:
— за допомогою сервісу єМалятко в одній з 206 установ: bit.ly/eMalyatko
— онлайн на порталі Дія: bit.ly/2AQ60I1
— особисто в управлінні соцзахисту населення

Чи можна вийти на роботу під час декрету
Так. У відпустці для догляду за дитиною можна працювати на умовах неповного робочого часу або вдома.