...
Реєструйся

«Декретна» допомога жінкам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи


Кожна працевлаштована жінка має право на отримання від Фонду соціального страхування України (далі — ФССУ) допомоги по вагітності та пологах у разі початку «декретної» відпустки. Розмір такої допомоги становить 100 % середньої заробітної плати за весь період.

Які відмінності призначення допомоги по вагітності та пологах від ФССУ діють для постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи?

  • У загальних випадках тривалість оплачуваної Фондом відпустки по вагітності та пологах становить 126 календарних днів (70 днів до передбачуваного дня пологів і 56 днів після пологів), а електронний листок непрацездатності створюється з 30 тижня вагітності.
  • Однак у разі вагітності жінок, віднесених до 1–3 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, тривалість листка непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами збільшується — для них він триває 180 календарних днів (90 днів до передбачуваного дня пологів і 90 днів після пологів).
  • Такий листок непрацездатності для постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи видається на більш ранніх строках, з 27 тижня вагітності.
  • Розмір допомоги збільшується відповідно — Фонд оплачує допомогу за кожен день перебування у відповідній відпустці. Водночас виплата допомоги в пільгових розмірах компенсується за кошти державного бюджету.
  • У випадку передчасних або багатоплідних пологів, виникнення ускладнень під час пологів або в післяпологовому періоді, у разі «декретної» відпустки тривалістю 126 днів, додатково до основного видається листок непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами тривалістю 14 календарних днів. Однак такий листок непрацездатності не видається додаткового до листка непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами тривалістю 180 днів.

Реєструйтеся на мінікурс «Допомога по тимчасовій непрацездатності: організація процесу отримання».

Джерело: Фонд соціального страхування України

Відеокурс «Відпустки працівникам, які мають дітей»

Матеріали до теми


У Держпраці нагадали, що саме гарантує держава у трудових правовідносинах громадянам
Відповідно до статті 5-1 Кодексу законів про працю України, держава гарантує працездатним громадянам, які постійно проживають на території України: вільний ...
Раді рекомендують прийняти в цілому законопроєкти щодо пенсій, ветеранів і трудових відносин
Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів провів чергове засідання у форматі відеоконференції, на якому ...
Пенсійний фонд виплачуватиме 39 видів соцдопомог: що зміниться для українців
Із 1 липня 2025 року Пенсійний фонд України отримав повноваження щодо виплати 39 видів державних соціальних допомог, соціальних стипендій, які ...