Кожна працевлаштована жінка має право на отримання від Фонду соціального страхування України (далі — ФССУ) допомоги по вагітності та пологах у разі початку «декретної» відпустки. Розмір такої допомоги становить 100 % середньої заробітної плати за весь період.
Які відмінності призначення допомоги по вагітності та пологах від ФССУ діють для постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи?
- У загальних випадках тривалість оплачуваної Фондом відпустки по вагітності та пологах становить 126 календарних днів (70 днів до передбачуваного дня пологів і 56 днів після пологів), а електронний листок непрацездатності створюється з 30 тижня вагітності.
- Однак у разі вагітності жінок, віднесених до 1–3 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, тривалість листка непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами збільшується — для них він триває 180 календарних днів (90 днів до передбачуваного дня пологів і 90 днів після пологів).
- Такий листок непрацездатності для постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи видається на більш ранніх строках, з 27 тижня вагітності.
- Розмір допомоги збільшується відповідно — Фонд оплачує допомогу за кожен день перебування у відповідній відпустці. Водночас виплата допомоги в пільгових розмірах компенсується за кошти державного бюджету.
- У випадку передчасних або багатоплідних пологів, виникнення ускладнень під час пологів або в післяпологовому періоді, у разі «декретної» відпустки тривалістю 126 днів, додатково до основного видається листок непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами тривалістю 14 календарних днів. Однак такий листок непрацездатності не видається додаткового до листка непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами тривалістю 180 днів.
Реєструйтеся на мінікурс «Допомога по тимчасовій непрацездатності: організація процесу отримання».
Джерело: Фонд соціального страхування України