...
Реєструйся

Про особливості проходження МСЕК: роз’яснення МОЗ


Чому деякі органи соціального захисту вимагають проходити перекомісію, адже в постанові Кабінету Міністрів України від 30 березня 2022 року № 390 «Про внесення до деяких постанов Кабінету Міністрів України змін щодо строку повторного огляду осіб з інвалідністю та продовження строку дії деяких медичних документів в умовах воєнного стану» (далі — Постанова № 390) вказано, що термін дії інвалідності продовжено на період воєнного стану?

На період дії воєнного стану суттєво спрощено процедуру встановлення та продовження інвалідності. Так, згідно з пунктом 3 Постанови № 390 повторний огляд, строк якого припав на період дії воєнного стану в Україні, має бути проведений протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану за умови неможливості направлення.

Якщо особі з інвалідністю проводилася медико-соціальна експертиза, та прийнято рішення про зміну або не встановлення інвалідності чи відсотка втрати працездатності, то МСЕК і ЛКК мають інформувати органи соціального захисту населення на місцях, а саме: Пенсійний фонд України та Фонд соціального страхування України, про прийняття такого рішення.

Якщо в зазначених вище органах немає інформації про прийняття рішення МСЕК / ЛКК щодо зміни чи відмови в продовженні інвалідності, відсотка втрати працездатності повнолітнім особам і дітям, слід вважати, що відповідна інвалідність зазначеним особам продовжена до останнього числа шостого місяця після припинення або скасування періоду дії воєнного стану, якщо раніше не буде проведено повторний огляд.

Джерело: Міністерство охорони здоров’я України

ТОП-30 відповідей на запитання кадровиків у воєнний час

Матеріали до теми


Використання ШІ та цифрових інструментів в системі управління охороною праці в Україні
В умовах війни українські підприємства змушені адаптуватися до нових реалій, впроваджуючи сучасні інструменти для збереження життя та здоров’я працівників. Від ...