Передплати журнал

Інформація щодо ЄІССС: що варто знати


З метою успішної цифровізації соціальної сфери й надання якісніших соціальних послуг населенню продовжує тривати дослідно-промислова експлуатація Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (далі — ЄІССС) по 6 допомогам у двох областях, а також відбувається централізоване призначення, нарахування і виплати внутрішньо переміщеним особам у трьох областях. Окремо до ЄІССС підключені прикордонні області задля надання довідок людям з інвалідністю з метою перетину державного кордону України.

Станом на 5 серпня, починаючи з 1 липня, результатами дослідно-промислової експлуатації ЄІССС у Житомирській і Рівненській областях стали 1235 успішно заведених заяв у новій системі по 6 допомогам, а саме:

  • допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;
  • допомога на дітей одиноким матерям;
  • допомога при усиновленні дитини;
  • допомога малозабезпеченим сім’ям;
  • допомога особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю;
  • допомога особі, яка доглядає за хворою дитиною.

Своєю чергою в ЄІССС триває централізоване призначення, нарахування та виплати ВПО у трьох областях — Житомирській, Рівненській і Вінницькій. Завдяки новій системі сформовано 1607 заяв. Найкращий показник із централізованого призначення виплат наразі має Вінницька область, що проявила активність і долучилася до дослідно-промислової експлуатації ЄІССС у липні 2022 року.

Водночас результат надання документів людям з інвалідністю з метою перетину кордону — 95 успішно сформованих і наданих довідок у шести областях.

Зазначимо, що ЄІССС надасть можливість кожному громадянину, який потребує соціальної підтримки, швидко отримати будь-який вид допомоги через фронт-офіс у територіальній громаді й ЦНАПі або через електронні сервіси порталу «Дія». ЄІССС є важливою складовою в забезпеченні успішної цифровізації соціальної сфери.

Основою ЄІССС є Єдиний соціальний реєстр (ЄСР), у якому сконцентрована інформація про кожного, хто має право, отримує чи колись отримував будь-який вид державної соціальної підтримки.

Джерело: Міністерство соціальної політики України

Курс «Зміни законодавства: оптимізація трудових відносин»

Матеріали до теми


Добірка онлайн-ресурсів для ВПО
Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України зібрало 10 корисних платформ і ресурсів, які допоможуть внутрішньо переміщеним особам (далі ...