З початку 2024 року держава компенсувала роботодавцям 270 млн грн за працевлаштування 13,4 тис. внутрішньо переміщених осіб (ВПО), повідомили у Міністерстві економіки України.
За словами заступниці міністра економіки Тетяни Бережної, майже 10 тисяч роботодавців з початку цього року отримали від уряду компенсацію за працевлаштування 13 400 українців, які змушені були переїхати з небезпечних регіонів країни. «Понад пів тисячі з них — люди з інвалідністю. За програмою компенсації підприємцям перераховано 270 млн грн. Через цю програму ми зменшуємо бар’єри на ринку праці для внутрішніх переселенців, допомагаємо їм швидше працевлаштуватись та адаптуватись на новому місці», — зазначила посадовиця Мінекономіки.
Дивіться також у відео: Як працюватимуть ВПО за сумісництвом?
Найбільше внутрішньо переміщених осіб працевлаштовано за цією програмою у Дніпропетровській, Харківській областях та місті Києві.
Варто зазначити, що розмір компенсації, яка виплачується роботодавцю за працевлаштування людини, яка отримала статус ВПО після 24 лютого 2022 року, становить 8 тисяч гривень. Щоб отримати кошти, роботодавець має укласти трудовий договір (зокрема за сумісництвом), гіг-контракт із внутрішньо переміщеною особою та подати заяву на отримання компенсації через портал «Дія» або в паперовій формі у центрі зайнятості за місцем ведення господарської діяльності разом з пакетом необхідних документів.
Плакати та шпаргалки для роботи відповідального за ведення військового обліку на підприємстві
0 (800) 219-977 • podpiska@mediapro.com.ua
Нагадаємо, Кабінет міністрів України запровадив програму надання компенсацій за працевлаштування ВПО на час дії воєнного стану ще в квітні 2022 року. Мета програми — пришвидшити адаптацію людей, які змушені були переїхати в більш безпечні регіони, та підвищити рівень зайнятості серед населення. За кожного працевлаштованого з числа ВПО держава виплачує роботодавцю компенсацію у розмірі мінімальної заробітної плати (з 01.04.2024 — 8000 грн) протягом трьох місяців, а за працевлаштування ВПО з числа осіб з інвалідністю — протягом шести місяців.
Джерело: Міністерство економіки України