...
Реєструйся

Дефіцит кадрів на ринку праці спонукає до зростання зарплат


За підсумками 2024 року реальна заробітна плата з урахуванням інфляції в Україні зросте на 14 % і перевищить довоєнний рівень, повідомляє Національний банк. Підвищувати зарплату роботодавців змушує конкуренція за працівників. Адже на ринку праці відчувається дефіцит кадрів. Зокрема, за квітень-червень 2024 року реальна заробітна плата в Україні в середньому зросла на 17,6 % до торішнього аналогічного періоду, а номінальна — на 22,1 %.

Читайте також: Що потрібно врахувати при обчисленні середньої заробітної плати

Високі темпи зростання номінальних зарплат збереглися і в третьому кварталі. Однак посилення інфляційного тиску зумовило певне уповільнення темпів зростання реальних зарплат, хоча вони все ще залишалися досить високими.

Зразки документів • Посадові інструкції • Робочі інструкції
Для довідок: 0 (800) 219-977

«Очікується, що вже наприкінці цього року реальні заробітні плати перевищать довоєнний рівень та підвищуватимуться надалі через значну конкуренцію роботодавців за наявну робочу силу. Це разом із пом’якшеною фіскальною політикою сприятиме подальшому зростанню споживчого попиту», — уточнили у Нацбанку.

Експрес-курс «Облікові документи кадрової служби та порядок їх ведення»
0 (800) 219-977 • E-mail: podpiska@mediapro.com.ua

Нагадаємо, 20 листопада Верховна Рада ухвалила Закон про державний бюджет на 2025 рік. Документ у другому читанні та в цілому підтримали 257 депутатів, у якому затверджено новий розмір мінімальної заробітної плати на рівні, встановленому з 1 квітня 2024 року: 8000 грн у місячному розмірі та 48 грн у погодинному розмірі. Так само прожитковий мінімум залишать на рівні нинішнього року, зокрема для працездатних він становитиме 3028 грн на місяць.

Джерело: Національний банк України

Пакет для кадровика «Передплата + навчання»

Матеріали до теми


Медичні протипоказання: коли працівник може бути відсторонений без збереження зарплати
Якщо працівник не може виконувати свої обов’язки через стан здоров’я, роботодавець має право відсторонити його від роботи на підставі медичних ...
Повітряна тривога під час роботи: як підприємству діяти законно та без ризику штрафів
В умовах воєнного стану роботодавці зіштовхуються з новими викликами, зокрема — організацією роботи під час повітряної тривоги. Від правильності дій ...