Передплати журнал

Державні програми для навчання та працевлаштування осіб з інвалідністю показують свою ефективність


Зокрема, спостерігається позитивна тенденція збільшення чисельності роботодавців, що виконують встановлений законодавством норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю, а також підвищення рівня сплати адміністративно-господарських санкцій як альтернативи виконання цього нормативу, що спрямовують на потреби осіб з інвалідністю, відзначає Мінсоцполітики. 

У 2021 році Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю профінансовано оплату вартості навчання, зокрема у вищих навчальних закладах майже для 1,7 тис. осіб з інвалідністю, а також восьми державних центрів комплексної реабілітації, що належать до сфери управління Мінсоцполітики.

Запроваджена в Україні квотна система забезпечила працевлаштування понад 412 тисяч осіб з інвалідністю на відкритому ринку праці або майже 60 % від загальної чисельності працюючих людей з інвалідністю в Україні. На 3 % збільшилась кількість людей з інвалідністю, які працевлаштовані понад встановлений норматив.

У 2021 році у конкурсі з визначення програм (проєктів, заходів), для виконання яких надається фінансова підтримка з державного бюджету, взяли участь понад 100 громадських об’єднань осіб з інвалідністю, які подали до Фонду 195 конкурсних пропозицій. Переможцями конкурсу у 2021 році стали 50 програм (проєктів, заходів) від 37 громадських об’єднань осіб з інвалідністю на загальну суму 39,4 млн грн.

Тенденція до збільшення кількості поданих конкурсних пропозицій та, відповідно, чисельності проєктів-переможців (у 2020 році було подано 157 проєктів 70 громадськими об’єднаннями) вказує на підвищення рівня зацікавленості громадських об’єднань осіб з інвалідністю в участі у конкурсі та спроможності виконання ними програм (проєктів, заходів), які спрямовані на реалізацію державної політики соціального захисту осіб з інвалідністю. Такі програми дозволяють їм краще адаптуватись до умов сучасного життя та навколишнього середовища, а суспільству в цілому більше дізнатися про актуальні потреби осіб з інвалідністю.

Джерело: Міністерство соціальної політики

 

Триває набір на Курс «Підвищення кваліфікації кадровиків. ПРОФІ»

Матеріали до теми


Пенсійний фонд і Фонд соціального страхування об’єднаються
21 вересня Верховна Рада України схвалила проєкт Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування». ...
Етапи проходження е-лікарняного для фінансування допомоги: інфографіка ФССУ
Щодня до Фонду соціального страхування України (далі — ФССУ) надходить на оплату 21,4 тисячі листків непрацездатності на загальну суму близько ...