Держпраці продовжує масово перевіряти роботодавців

Дата публікації: 18.02.2020

На виконання доручення Прем’єр-міністра щодо детінізації зайнятості у сфері торгівлі товарами та послугами інспектори праці Держпраці та її територіальних органів за участю інших держорганів та органів місцевого самоврядування провели інформаційну кампанію щодо недопустимості використання незадекларованої праці.

Згідно з повідомленням Держпраці, інформаційними заходами охоплено понад 190 тис. роботодавців, які здійснюють господарську діяльність у сфері торгівлі, організації харчування та тимчасового розміщування. Під час інформаційних заходів інспектори праці проінформували роботодавців і працівників про ризики використання незадекларованої праці.

Перелік охоплених інформаційними заходами роботодавців опрацьований Пенсійним фондом і із загальної кількості виокремлено понад 15 тис. роботодавців, які використовують незадекларовану працю. Так, під час інформаційних візитів інспектори праці у зазначених роботодавців встановили близько 49 тис. осіб, не зареєстрованих у реєстрах ПФУ.

З 10 лютого цього року розпочався наступний етап виконання доручення Прем’єр-міністра — інспекційна кампанія, під час якої заплановано охопити інспектуваннями віднесених до зазначеного переліку роботодавців.

У зв’язку із зазначеним Держпраці вчергове звернулася до роботодавців із закликом оформити трудові відносини з працівниками.

Якщо інспектор праці виявить незадекларованого працівника, він буде зобов’язаний вжити заходи щодо притягнення винних осіб до відповідальності.

Читайте також:

Змінено розміри штрафів та процедуру їх накладення

Розроблена форма попередження роботодавців про трудові порушення