Розроблена форма попередження роботодавців про трудові порушення


10 лютого 2020 року за дорученням Прем’єр-міністра стартували інспекційні відвідування Держпраці. Передували цьому упродовж 20–31 січня спільні рейди Держпраці та ДПС по всій Україні, мета яких — детінізація зайнятості.

Після роз’яснювальних заходів контролюючі органи обіцяли перевірити, як дотримано законодавство про працю. І якщо порушення не будуть виправлені, то штрафуватимуть, як того вимагає частина друга статті 265 Кодексу законів про працю (далі — КЗпП).

Водночас із 2 лютого 2020 року скоригували статтю 265 КЗпП та зменшили частину трудових штрафів.

Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України підготовлено проект форми такого попередження, яке дозволить реалізувати норми статті 265 КЗпП та Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 21 серпня 2019 року № 823.

Враховуйте, що попередження складають уже після того, як інспектори праці вручать акт інспекційного відвідування та припис про усунення виявлених порушень законодавства про працю. Адже їх реквізити вказуватимуть у попередженні про відповідальність за порушення законодавства про працю. Також у ньому будуть графи із:

• змістом виявленого порушення;

• посиланнями на нормативні документи, норми якого порушено;

• посиланнями на вид відповідальності (кримінальна, адміністративна, фінансова санкція);

• посиланнями на нормативні документи, якими передбачена відповідальність.

Проект наказу Мінекономіки уже надійшов на погодження до СПО профспілок.

За матеріалами Інтерактивна бухгалтерія