Передплати журнал

Держпраці під час трудової перевірки може перевірити питання оформлення працівників


Такий предмет позапланового заходу Держпраці, як додержання законодавства про працю, є загальним, який включає в себе, серед іншого виявлення порушень щодо фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту) — переконує Верховний Суд у постанові від 17 листопада 2021 року № 420/1543/19.

У цій справі головним державним інспектором ГУ Держпраці в Одеській області здійснено спробу проведення інспекційного відвідування підприємства, за результатами якого складено акт про неможливість його провести із зазначенням обставин щодо недопущення до перевірки, створення перешкоди у її проведенні з питань додержання законодавства про працю, а саме: фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту).

Тому Постановою ГУ Держпраці в Одеській області винесено постанову про накладення штрафу у сумі 417 300 грн.

Не погоджуючись з прийнятим рішенням, підприємство звернулося до суду з позовною заявою, у якій просило визнати протиправною та скасувати постанову про накладання штрафу.

Суди першої та апеляційної інстанцій задовольнили позов підприємства.

Однак Верховний Суд уважає, що суди попередніх інстанцій помилково керувалися тим, що з направлення на інспекційне відвідування вбачається, що предмет позапланового заходу стосовно позивача — додержання законодавства про працю, а не виявлення порушень щодо фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту)

Джерело: ЛІГА закон

Матеріали до теми


Мінцифри запрошує взяти участь в онлайн-конференції про цифрове підприємництво
28 листопада Європейська Комісія проведе онлайн-конференцію, присвячену розвитку стартапів й інноваційного підприємництва під керівництвом жінок. Розвиток жіночого інноваційного підприємництва у ...