...
Реєструйся

До мінімальної зарплати не включатимуть доплати


Чергову спробу подолати «зрівнялівку» в оплаті праці пропонує група народних депутатів. Для цього вже внесли законопроект № 2378, який пропонує визначати розмір найнижчої тарифної ставки (посадового окладу) працівника, що виключить потребу доплат до рівня мінімальної зарплати.

У чому ж полягає суть ініціатив?

1. Розмір мінімальної зарплати пропонують встановлювати не нижче 150 % встановленого законом розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (наразі це 100 % розміру прожиткового мінімуму).

2. У разі перевищення протягом двох місяців поспіль фактичного рівня інфляції над плановим більше ніж на 2 % зобов’язати уряд протягом 15 днів ініціювати внесення змін до Держбюджету України щодо підвищення розміру мінімальної зарплати з урахуванням прогнозного рівня інфляції до кінця бюджетного року.

3. Мінімальним розміром ставки (окладу) зарплати уважатимуть встановлений колдоговором мінімальний розмір ставки (окладу) зарплати працівника першого розряду, нижче якого не може провадитися оплата за виконану працівником місячну, а також погодинну норму праці (обсяг робіт). У галузевих (міжгалузевих) угодах мінімальні розміри ставок (окладів) зарплати встановлюватимуть з дотриманням підвищувальних галузевих коефіцієнтів, мінімальні значення яких затверджуватиме КМУ за погодженням із сторонами соціального діалогу.

До мінімального розміру ставки (окладу) заробітної плати не включатимуть доплати, надбавки, заохочувальні, компенсаційні виплати тощо. Мінімальний розмір ставки (окладу) заробітної плати працівника першого розряду відповідної галузі має перевищувати законодавчо встановлений розмір мінімальної зарплати.

Наразі законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з реалізації вимог Конституції та міжнародного права щодо питань мінімальних гарантій в оплаті праці» від 5 листопада 2019 року № 2378 наданий для ознайомлення Раді.
 

Матеріали до теми


Уряд змінив правила оплати експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи
Національна служба здоров’я України (НСЗУ) сплачуватиме експертним командам з оцінювання повсякденного функціонування особи за кожну розглянуту справу, а не фіксовану ...
Профспілки пропонують переглянути бюджет заради зростання зарплат
СПО об’єднань профспілок поінформувало КМУ про профспілкову пропозицію щодо необхідності внесення змін до Закону до Держбюджету України «Про Державний бюджет ...
Трудові реалії під час війни: як змінився ринок праці в Україні після 2022-го
Після значного спаду, спричиненого повномасштабною війною, український ринок праці поступово відновлюється. Зростає активність роботодавців, які дедалі частіше відкривають вакансії. Водночас ...
Податкова соціальна пільга багатодітному працівнику: як саме діє механізм
Відповідно до пп. 169.1.1 ПКУ будь-який платник податку на доходи фізичних осіб має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного ...