Фонд соціального страхування роз’яснив, як пришвидшити оплату листків непрацездатності

Дата публікації: 11.11.2019

Останнім часом збільшилась кількість звернень громадян щодо несвоєчасної оплати листків непрацездатності.

Варто зазначити, що основним джерелом формування коштів Фонду соціального страхування України є страхові внески страхувальників та застрахованих осіб. 

Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області фінансує виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності з певним запізненням в міру отримання надходжень від єдиного соціального внеску. Відтак збільшується кількість звернень громадян як до обласного управління, так і до інших органів влади.

Проте це жодним чином не прискорює виплату коштів, адже фінансування відбувається по черговості, відповідно до поданих заяв-розрахунків підприємствами, установами та організаціями. Але підготовка відповідей на такі звернення забирає час, увагу і кошти Фонду.

Не існує механізму прискорення виплати листків непрацездатності. Усі подані заяви-розрахунки оплачуються виключно в порядку черговості внесення їх до єдиної інформаційної бази Фонду. Управління Фонду просить перевіряти у комісіях (уповноважених) із соціального страхування, що діють на підприємствах, своєчасність прийняття до оплати листка непрацездатності та внесення його до заяви-розрахунку на оплату Фондом.