...
Реєструйся

Добровільна сплата ЄСВ: Закон підписано


23 листопада 2022 року Президент Володимир Зеленський підписав Закон України від 4 листопада 2022 року № 2734-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення механізму участі у загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванні» (законопроєкт № 7649).

Які зміни вносить цей Закон?

У Законі України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» доповнено перелік платників, які мають право на добровільну сплату єдиного соціального внеску (далі — ЄСВ).

Таке право матимуть також особи, які досягли 16-річного віку й не належать до осіб, яким призначено пенсію в солідарній системі, відповідно до договору про добровільну сплату страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що укладається з Пенсійним фондом України (далі — ПФУ).

Договір про добровільну сплату страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування можна буде укласти в електронній формі через портал «Дія», зокрема з використанням мобільного застосунку «Дія», або через вебпортал електронних послуг ПФУ.

Завдяки цьому наймані працівники, з якими призупинені трудові договори, отримають право на добровільну сплату ЄСВ самостійно.

Замовляйте щоденник діловий. Записник не обмежує вас у періоді користування ним, адже він не датований. Натомість містить календар на 2020, 2021, 2022 та 2023 роки й форму річного плану.

Джерело: БУХГАЛТЕР.UA

Матеріали до теми


Держслужбовці та поліцейські мають володіти англійською: прийнято відповідний проєкт закону № 9432
Верховна Рада України у другому читанні ухвалила законопроєкт № 9432 щодо застосування англійської мови в Україні. Цей крок наближає Україну до членства ...
Більше часу для наукової діяльності: ухвалено закон про зменшення навчального навантаження на викладачів
В кінці минулого тижня Верховна Рада України ухвалила закон про підтримку наукової роботи в закладах вищої освіти. Ініціативні та інноваційні ...