...
Реєструйся

Добровільне страхування: просто і зручно


З березня поточного року українці отримали можливість «купити» страховий стаж собі або іншим особам без укладання паперового договору та без відвідування державних установ.

 

Хто може здійснювати добровільні внески

Добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування можуть брати як застраховані особи (офіційно працевлаштовані), так і безробітні.

Добровільні внески можна сплатити як за себе, так і на користь третіх осіб, якщо в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (РЗО) є інформація про особу, на користь якої планується сплачувати добровільні внески, та така особа не є пенсіонером.

Довідково! В РЗО є інформація про осіб, які / за яких хоча б один раз страхувальником сплачено страхові внески.

Читайте також: Чи зараховується до страхового стажу період догляду за особою з інвалідністю І групи — потерпілим внаслідок нещасного випадку на виробництві?

 

Як скористатися можливістю

Укласти Договір з Пенсійним фондом України.

Договір укладається в електронній формі через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України шляхом підписання Типового договору про добровільну сплату страхових внесків.

Для укладання Договору можна авторизуватись за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП), Дія.Підпису або системи GOV.ID. Договір підписується шляхом накладання на нього КЕП.

Читайте також: Скільки страхового стажу необхідно для призначення пенсії за віком у 2024 році

 

Які вимоги до розміру обов’язкових внесків та певної періодичності їх сплати

Періодичність та розмір сплати добровільних внесків людина визначає самостійно, виходячи із побажань та фінансових можливостей.

Важливо! Щоб безробітній особі було зараховано повний місяць страхового стажу, сума сплачених за цей місяць страхових внесків має бути не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.

На сьогодні мінімальна заробітна плата становить 6700 грн, відповідно, мінімальний страховий внесок – 1474 грн (6700 грн х 22 %).

Читайте також: Чи зараховується до пільгового стажу відпустка для догляду за дитиною, 1995 року народження, до досягнення нею трирічного віку

Як це працює?

Суми сплачених страхових внесків зараховуються за місяць, у якому кошти надійшли на рахунок Пенсійного фонду України.

Приклад

Якщо за Договором за певний місяць сплачено 2 тис. грн на користь незастрахованої особи, то цей місяць буде зараховано до її страхового стажу і заробітна плата для обчислення пенсії за цей місяць – 9 090,91 гривень.

Якщо внесок у розмірі 2 тис. грн сплачено на користь офіційно працевлаштованої особи, то за повний місяць страхового стажу заробіток для обчислення пенсії збільшиться на 9 090,91 гривень.

 

Фактично кожні 100 гривень добровільно сплаченого внеску збільшують місячну зарплату для призначення пенсії майже на 455 гривень.

Якщо з урахуванням добровільно сплачених страхових внесків та фактично сплаченого роботодавцем за застраховану особу єдиного внеску заробітна плата за відповідний місяць перевищить максимальну величину заробітної плати (доходу), з якого сплачуються страхові внески, частина страхових внесків зарахується в рахунок наступного місяця.

Читайте також: Скан-копія паперової трудової книжки

 

Як дізнатись, що внески зараховані та стаж «куплено»?

Сплачені внески обліковуються автоматично після надходження коштів на рахунок Фонду. Повідомлення про сплату надійде на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua/) в особистий кабінет застрахованої особи, на користь якої сплачено внески.

Перевірити дані про зарахування платежу, заробітну плату для пенсії, розрахованої з добровільно сплаченого внеску та кількість днів набутого страхового стажу можна в особистому кабінеті, сформувавши електронну довідку ОК-5. На останній сторінці довідки ОК-5 в розділі «Звітний рік: 2023 рік» відображається заробітна плата для пенсії, розрахована з добровільно сплаченого внеску та кількість днів набутого страхового стажу.

Видача трудових книжок працівникам після оцифрування: коли видавати та де фіксувати підписи працівників про отримання? — читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»

Джерело: ПФУ

Експрес-курс «Соціальне страхування по тимчасовій непрацездатності»

Матеріали до теми