...
Реєструйся

Скан-копія паперової трудової книжки


Слід нагадати, що 10 червня 2021 року набрав чинності Закон України від 05 лютого 2021 року № 1217-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» (далі — Закон № 1217).

Роботодавець зобов’язаний надавати відомості про трудову діяльність найманих працівників в електронній формі, робити записи про прийняття на роботу, переведення чи звільнення та інше.

 

Відомості про трудову діяльність може вносити як працівник, так і роботодавець

Згідно з вимогами, скан-копії трудової книжки мають бути кольоровими, чіткими та відображати всі реквізити документа.

Заповнені сторінки мають бути в хронологічному порядку. Сканування необхідно здійснювати у форматі pdf або jpg. Розмір одного файлу не повинен перевищувати 1 мб. Обмеження щодо кількості файлів не встановлено.

Електронні та паперові трудові книжки: актуальні запитання — читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»

 

Алгоритм подання скан-копії паперової трудової книжки

Щоб подати скан-копії паперової трудової книжки та інших документів про стаж страхувальнику необхідно здійснити такі кроки:

 1. Увійти до особистого кабінету на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України за посиланням www.portal.pfu.gov.ua за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП).
 2. У розділі «Комунікації з ПФУ» та обрати сервіс «Відомості про трудову діяльність працівника».
 3. Заповнити форму звернення (РНОКПП та ПІБ особи) — натиснути кнопку «Пошук»;
 4. Натиснути «Додати файл», обрати тип файлу та завантажити кольорову скан-копію трудової книжки.

У трудовій книжці неправильно зазначено по батькові працівника: як внести виправлення? — читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»

 1. Підписати звернення за допомогою КЕП. Для цього обрати файл ключа та ввести пароль.
 2. Натиснути кнопку «Підписати та відправити до ПФУ»

Результати оцифрування відповідальною особою органу Пенсійного фонду України наданих скан-копій документів страхувальник може переглянути в закладці «Відомості про трудові відносини», вказавши в меню пошуку РНОКПП працівника чи період надсилання трудової книжки.

Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ та інші кадрові послуги експертів журналу «КАДРОВИК.UA»

Від редакції «КАДРОВИК.UA»:

За періоди до набрання чинності Законом № 1217 відомості про трудову діяльність працівника подаються одним із таких способів:

 • у вигляді копій передбачених законодавством документів, виготовлених шляхом сканування (скан-копії трудових книжок);
 • в оцифрованому вигляді — шляхом створення відповідного електронного запису в електронному кабінеті страхувальника або застрахованої особи на вебпорталі електронних послуг ПФУ, до якого додаються скановані копії документів, на підставі яких створюється запис.

Отже, скан-копія трудової книжки працівника подається до ПФУ лише у випадках передавання відомостей про його трудову діяльність до 10 червня 2021 року.

 

ГАРЯЧА ЛІНІЯ — безоплатні консультації для передплатників журналу «КАДРОВИК.UA»

Джерело: ПФУ


Експрес-курс «Облікові документи кадрової служби та порядок їх ведення»

Модуль 1. Особова картка форми № П-2: правила заповнення
Модуль 2. Особова справа: нормативне регулювання та стала практика.

Кожен учасник отримує:

 • 3 відео
 • 1 презентацію у форматі PDF
 • 1 письмову консультацію експерта

тел.: 0 (800) 219-977067-317-5886
Е-mail: podpiska@mediapro.com.ua

Матеріали до теми


Всі юридичні та фізичні особи — підприємці, які надають соціальні послуги, мають зареєструватися в Реєстрі надавачів соціальних послуг
Відповідно до вимог Закону України від 17 січня 2019 року № 2671-VIII «Про соціальні послуги» та постанови Кабміну від 27 січня ...
КАДРОКОНСПЕКТ та ІНФОТЕКА: корисна інформація від редакції проєкту «КАДРОВИК.UA»
Колектив редакції журналу «КАДРОВИК.UA» постійно моніторить законодавство, відстежуючи зміни, пов’язані із трудовим правом. У разі нововведень колектив експертів пропонує вам ...
Декларації з охорони праці та послуги з отримання ліцензії в електронному вигляді: стартував експериментальний проєкт єДозвіл
Підприємці зможуть отримувати ліцензії та дозвільні документи в електронній формі. Рішення про запуск експериментального проєкту із запровадження Єдиної державної електронної ...