ЗАПИТАННЯ
Українець, що працював в Україні, але через війну виїхав за кордон і втратив роботу та якому до пенсії залишилось менше року: чи може він сплачувати добровільні внески до Пенсійного фонду України? Яку мінімальну суму потрібно сплачувати?
КОМЕНТАР
Сплачувати добровільний внесок на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України можливо незалежно від того, де перебуває людина.
Умови добровільної участі у загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванні
Основними умовами для добровільної участі є:
- наявність у реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування інформації про особу, на користь якої надходить внесок;
- статус пенсіонера.
Тобто добровільну участь може брати людина, яка хоча б раз була працевлаштованою та за неї роботодавцем офіційно сплачено ЄСВ, і в місяці сплати добровільних внесків вона не була пенсіонером.
При цьому періодичність та розмір сплати добровільних внесків визначається самостійно, виходячи з фінансових можливостей.
Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ та інші кадрові послуги експертів журналу «КАДРОВИК.UA»
Умови зарахування до страхового стажу повного місяця
Для того щоб до страхового стажу було зараховано повний місяць, сума добровільного внеску повинна бути не меншою від розміру мінімального страхового внеску, який становить 22 % від мінімальної заробітної плати (з 1 квітня 2024 року – 1 760 грн).
Щоб скористатися можливістю добровільної участі, необхідно укласти Договір з Пенсійним фондом України на вебпорталі Пенсійного фонду України саме в електронній формі.
В особистому кабінеті на вебпорталі Фонду потрібно обрати опцію «Договір на добровільну участь», заповнити форму, підписати договір про добровільну сплату страхових внесків за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП) та сплачувати добровільний внесок протягом періоду, який визначає для себе людина.
Джерело: ПФУ