...
Реєструйся

Працівник не працював, та зарплата за ним зберігалась: чи має він право на щорічну основну відпустку?


Департамент з питань праці Державної служби України з питань праці у відповідь на запит повідомив у листі від 04 березня 2024 року № 360/2/2.1-ЗВ-24а, що відповідно до пункту 2 частини першої статті 9 Закону України від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР «Про відпустки» (далі — Закон № 504) до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку (стаття 6 Закону № 504), зараховують час, коли працівник фактично не працював, але за ним згідно із законодавством зберігалися місце роботи (посада) та зарплата повністю або частково.

Також до такого стажу включають і час оплаченого вимушеного прогулу, спричиненого незаконним звільненням або переведенням на іншу роботу.

Щорічні відпустки: планування і надання. Спецвипуск № 4

 

Кого не стосується зарахування до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку

Це не стосується випадків, коли за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігалися місце роботи і посада на підприємстві на час призову.

Джерело: Бухгалтер.UA

Курс підвищення кваліфікації «Кадрова справа для професіонала»

Матеріали до теми


Заява про відпустку за власний рахунок: чи має значення, як її отримає роботодавець?
ЗАПИТАННЯ Чи має значення, яким чином роботодавець отримає належно заповнену заяву працівника про відпустку за власний рахунок? Чи обов’язково роботодавцеві ...
МОЗ надав роз’яснення про застосування санітарних норм щодо перевищення рівня шуму від генераторів
Інтернет-мережею шириться інформація щодо штрафів для власників генераторів за перевищення рівня шуму під час роботи приладів — із посиланням на ...
Чи може бути розмір доплат сумісникам обмежений умовами колективного договору?
Законодавством не заборонено (відповідно це не буде порушенням), якщо роботодавець установить колективним договором чи іншим окремим нормативним актом або трудовим ...