Реєструйся

Дозвіл на застосування праці іноземців: на який строк його видають


15 жовтня 2022 року набрав чинності Закон України від 21 вересня 2022 року № 2623-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні і надання послуг з посередництва у працевлаштуванні за кордоном». Цим Законом внесені зміни до Закону України від 5 липня 2012 року № 5067-VI «Про зайнятість населення» (далі — Закон № 5067). Зокрема, стаття 42-3, що визначає строк дії дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства, викладена в новій редакції.

Раніше передбачалося, що дозвіл для іноземних найманих працівників видається на строк дії трудового договору, але не більше ніж на 1 рік. Наразі цей строк продовжено до 2-х років. Такий самий строк встановлено для гіг-працівників.

Для внутрішньокорпоративних цесіонаріїв раніше дозвіл видавався на строк дії рішення іноземного суб’єкта господарювання про переведення іноземця на роботу в Україну й трудового договору (контракту), укладеного українським суб’єктом господарювання з іноземцем. Наразі ця норма не змінилася, але визначено, що строк дії дозволу не може перевищувати 3 роки.

Зазначимо, що зміни стосуються не всіх категорій іноземців.

Не змінився строк дії дозволу для відряджених іноземних працівників. Дозвіл для них видається як і раніше на період дії зовнішньоекономічного договору (контракту), укладеного між українським та іноземним суб’єктами господарювання, але не більш ніж на 3 роки.

Фактично не змінилися строки дії дозволів (на строк дії відповідних довідок, але не більше як на 1 рік) для:

  • осіб, стосовно яких прийнято рішення про оформлення документів для розв’язання питання щодо визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту;
  • осіб, які оскаржують рішення про відмову в оформленні документів для розв’язання питання щодо визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту;
  • осіб, які подали заяву про визнання особою без громадянства або оскаржують рішення про відмову у визнанні особою без громадянства.

У Законі № 5067 з’явилися нові категорії іноземних найманих працівників:

  • іноземці, які прибули в Україну з метою навчання у закладах вищої освіти та мають намір у період навчання і після закінчення навчання, за умови працевлаштування не пізніше ніж за 30 календарних днів до моменту завершення навчання, провадити трудову діяльність в Україні. Для них строк дії дозволу дорівнює строкові дії трудового договору (контракту), але не більше як 1 рік у період навчання;
  • іноземці, які брали участь у відсічі збройної агресії РФ проти України. Для них строк дії дозволу становить не більше 2 років. За наявності підстав дія договору може бути продовжена в установленому законом порядку.

Настільний календар-хатинка на 2023 рік уже в продажу.

Джерело: Житомирський обласний центр зайнятості

Матеріали до теми


Які витрати роботодавця при працевлаштуванні ВПО компенсують?
Уряд відкоригував програму виплати компенсації роботодавцям за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб, це рішення було прийняте на засіданні КМУ 24 січня 2022 року. Зокрема, згідно ...