Другий місяць інспекційної кампанії. Виявлено вже понад 6 тисяч незадекларованих працівників


З початку інспекційної кампанії розпочато 1951 інспекційний захід та виявлено 6084 працівників, які були допущені до роботи без оформлення трудових відносин. Найбільша кількість неоформлених працівників виявлено у сферах торгівлі, організації харчування та сільському господарстві.

Середня кількість виявлених незадекларованих працівників становить більше 4 осіб на одного перевіреного роботодавця. Найбільше незадекларованих працівників виявлено у Запорізькій (504), Вінницькій (465) та Одеській (428) областях.

Інспектори праці Управління Держпраці у Миколаївській області зафіксували на робочих місцях 42 особи, які виконували роботу в рамках діяльності охоронної фірми у місті Миколаєві без належного оформлення трудових відносин.

За результатами інспекційного відвідування з зазначеними працівниками укладено трудові договори.

Інспекторами праці Управління Держпраці у Волинській області під час проведення інспекційного відвідування у Ковельському районі встановлений факт допуску до роботи, а саме збирання лохини, 26 працівників без належного оформлення трудових відносин.

Під час інспектування у мережі магазинів, що спеціалізуються на виготовленні та збуті напівфабрикатів, інспекторами Управління Держпраці у Вінницькій області встановлено, що близько 10-ти осіб, які неоформлені належним чином, здійснювали роботи у цеховому приміщенні, а саме виготовляли вироби з тіста. Частина працівників стверджували, що проходять стажування.

До всіх роботодавців, що допускають до роботи працівників без оформлення трудових відносин, застосовані заходи притягнення до відповідальності відповідно до чинного законодавства.

В ході проведених інспекційних заходів укладено трудові договори із 2899 працівниками. За результатами інформаційних заходів трудові договори укладено із майже 59 тисячами працівників.

З початку інспекційної кампанії до органів Державної податкової служби подано 458 тисяч повідомлень про прийняття працівників на роботу. За перші три дні серпня подано повідомлень більше ніж про 64 тисячі працівників, що на 40% більше, ніж за відповідний період червня.

Джерело: за матеріалами Державної служби України з питань праці

Матеріали до теми


Чи треба погоджувати наказ про призупинення дії трудового договору на державному або приватному підприємстві з військовою адміністрацією: відповідь від Держпраці
Ні, погодження з військовою адміністрацією здійснюється тільки в разі призупинення дії трудового договору, укладеного з посадовими особами державних органів й ...
Держпраці відповідає, чи може роботодавець оскаржити припис про усунення порушень законодавства про працю при призупиненні дії трудового договору
Так, може. Припис про усунення виявлених порушень при призупиненні дії трудового договору може бути оскаржений роботодавцем до суду протягом 10 ...
Терміни звернення до суду щодо поновлення прав працівника: які зміни відбулися
Законом України від 1 липня 2022 року № 2352-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових ...