...
Реєструйся

Дистанційну роботу пропонують 15 % роботодавців в Україні: в яких сферах найчастіше


Найпоширенішою формою організації праці є традиційна форма роботи – на підприємстві. На це вказали 93,5 % підприємств. Про це йдеться у масштабному Дослідженні ринку праці 2024-2025.

Гнучкий режим використовують 14,4 % роботодавців, а дистанційну роботу – 14 %.

Незначна кількість опитаних роботодавців використовує на виробництві вахтовий метод (2,4 %) та надомну роботу (0,9 %).

Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ та інші кадрові послуги експертів журналу «КАДРОВИК.UA»

Дистанційна форма роботи найчастіше використовується в галузі інформації та телекомунікацій (21,8 %) та освітній галузі (20,6 %).

Така форма роботи стала необхідністю через активні бойові дії, руйнування інфраструктури, евакуацію населення та загрози життю працівників. В таких умовах бізнеси, які мають можливість працювати віддалено, адаптувалися до нової реальності, забезпечуючи функціонування своїх підприємств, і особливо це помітно у прифронтових областях – в Луганській (80 %), Донецькій (65,6 %), Херсонській областях (60,9 %).

Гнучкий режим праці використовують 20,2 % роботодавців галузі транспорту, складського господарства та 19,5 % тимчасового розміщення й організації харчування.

Навчання для кадровиків — семінари, курси, тренінги, вебінари
Індивідуальні курси кадровиків з нуля: 0 (800) 21 99 77

Гнучкість роботодавців

З числа опитаних роботодавців 42,9 % надають можливість працівникам працювати неповний робочий день. Найбільше така можливість представляється в Миколаївській (63,8 %) та Житомирській (58,6 %) областях, найменший відсоток роботодавців, готовий до надання такої можливості, – у м. Києві (21,4 %) та Дніпропетровській області (31,4 %)

За результатами опитування безробітних, більшість (55,6 %) віддає перевагу роботі повний робочий день. Третина респондентів (32,9 %) бажали би працювати неповний робочий день, а 21 % віддають перевагу віддаленій (дистанційній) роботі

Масштабне опитування роботодавців було здійснено Державним центром зайнятості в усіх підконтрольних Україні районах серед 54 677 підприємств. Опитування проводилося з 17 грудня 2024 року по 31 січня 2025 року. Основними респондентами для великих та середніх підприємств стали керівники або спеціалісти відділів кадрів.

Нагадаємо, рейтинг найбільш затребуваних професій для найму очолили: водій автотранспортних засобів, швачка, тракторист, слюсар-ремонтник, електрогазозварник, продавець.

За даними опитування Державного центру зайнятості, найбільша частка опитаних безробітних (25,26 %) орієнтується на дохід у межах від 8 до 12 тисяч гривень.

Джерело: РБК-Україна

Тематична добірка статей «Номенклатура справ від розроблення до застосування»

Матеріали до теми


Підписано Тристоронній меморандум щодо реформи ринку праці в Україні
На URC 2025 в Римі Міністерство економіки України разом із представниками організацій роботодавців і працівників підписало Тристоронній меморандум щодо реформи ...
Експерт «КАДРИ.UA» консультує щодо табелювання сумісника, коли той перебуває у відрядженні
До онлайн-системи «КАДРИ.UA» цього тижня надійшло запитання від кадрового відділу одного з підприємств. ЗАПИТАННЯ. Як табелювати сумісника, якщо за основним місцем ...
Нова професія без бар’єрів: понад 2400 ветеранів обрали навчання від Служби зайнятості
Державна служба зайнятості реалізує експериментальний проєкт, у межах якого учасники бойових дій та особи з інвалідністю, що постраждали внаслідок війни, ...