Електронний реєстр листків непрацездатності — з 1 лютого 2021 року


Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів 9 грудня у режимі відеоконференції розглянув проєкт Постанови «Про заходи щодо запровадження Електронного реєстру листків непрацездатності» (№ 4243).

Під час обговорення голова Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова наголосила, що електронний лікарняний листок має стати запобіжником для витрат з Фонду соціального страхування на фальсифіковані лікарняні і ті, які виписуються заднім числом. На її думку, «цей механізм мав би бути запроваджений ще 5 чи 7 років тому», оскільки «через існуючу систему витікає багато грошей, які могли б піти на допомогу громадянам».

Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді включити проєкт до порядку денного і розглянути його на наступному тижні. За підсумками розгляду члени Комітету рекомендують прийняти Постанову в цілому, врахувавши наступні правки: Верховна Рада дає рекомендації Кабінету Міністрів, а не окремим міністерствам; Кабінет Міністрів має прозвітувати перед Комітетом до 15 січня 2021 року і запровадити Електронний реєстр листків непрацездатності з 1 лютого 2021 року.

Комітет також підтримав включення до порядку денного проєкту Закону «Про внесення змін до статті 119 Кодексу законів про працю України щодо компенсації із Державного бюджету України заробітної плати працівників, призваних на військову службу» (№ 3031а). Законопроєктом пропонується відновити державну компенсацію юридичним особам витрат на заробітну плату працівників, призваних на строкову військову службу.

Матеріали до теми


Мобільний застосунок «Пенсійний фонд» у смартфонах та планшетах
Мобільний застосунок “Пенсійний фонд” надає доступ до електронних сервісів Пенсійного фонду України у зручному форматі з мобільних пристроїв (смартфонів та ...
Нормативно-правові акти окупаційних сил не є правомірними
Нормативно-правові акти окупаційних сил та окупаційних адміністрацій російської федерації є нікчемними, не створюють жодних правових наслідків, і нікчемність цих актів ...