Вхід

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.


Отримайте БЕЗКОШТОВНО! 
4 основні Посадові інструкції
 Надішлемо їх на вашу електронку
 

Фонд компенсував період догляду за хворими дітьми 150 тисячам українців

Дата публікації: 03.11.2020

Упродовж 9 місяців 2020 року понад 150 тис. застрахованих осіб звернулись до Фонду соціального страхування України (далі — Фонд) за допомогою по догляду за хворим членом сім’ї, у т. ч. за хворими дітьми до 14 років. Фонд компенсував їм втрачений за період здійснення догляду заробіток на загальну суму 452,7 млн грн.

Фінансування такої допомоги здійснюється Фондом починаючи з 1-го дня і за весь час догляду. Середньоденний розмір виплат склав за підсумками 3 кварталів 305,3 грн, що на 20,2 % більше, ніж за той самий період 2019 року.

Надання допомоги з тимчасової непрацездатності по догляду за хворою дитиною віком до 14 років здійснюється за весь період, протягом якого дитина за висновком лікаря потребує догляду, але не більше 14 календарних днів. У разі стаціонарного лікування — за весь час перебування застрахованої особи в стаціонарі разом із хворою дитиною.

Допомога по тимчасовій непрацездатності по догляду за хворим членом сім’ї виплачується не більш як за 3 календарні дні, а у виняткових випадках, з урахуванням тяжкості хвороби та побутових обставин, — не більш ніж за 7 календарних днів.

Розмір допомоги залежить від тривалості страхового стажу та становить від 50 % середньої заробітної плати (якщо стаж не перевищує 3 років) і до 100 % (якщо стаж понад 8 років).

Придбати спецвипуск «Листки непрацездатності»