Фонд компенсував період догляду за хворими дітьми 150 тисячам українців


Упродовж 9 місяців 2020 року понад 150 тис. застрахованих осіб звернулись до Фонду соціального страхування України (далі — Фонд) за допомогою по догляду за хворим членом сім’ї, у т. ч. за хворими дітьми до 14 років. Фонд компенсував їм втрачений за період здійснення догляду заробіток на загальну суму 452,7 млн грн.

Фінансування такої допомоги здійснюється Фондом починаючи з 1-го дня і за весь час догляду. Середньоденний розмір виплат склав за підсумками 3 кварталів 305,3 грн, що на 20,2 % більше, ніж за той самий період 2019 року.

Надання допомоги з тимчасової непрацездатності по догляду за хворою дитиною віком до 14 років здійснюється за весь період, протягом якого дитина за висновком лікаря потребує догляду, але не більше 14 календарних днів. У разі стаціонарного лікування — за весь час перебування застрахованої особи в стаціонарі разом із хворою дитиною.

Допомога по тимчасовій непрацездатності по догляду за хворим членом сім’ї виплачується не більш як за 3 календарні дні, а у виняткових випадках, з урахуванням тяжкості хвороби та побутових обставин, — не більш ніж за 7 календарних днів.

Розмір допомоги залежить від тривалості страхового стажу та становить від 50 % середньої заробітної плати (якщо стаж не перевищує 3 років) і до 100 % (якщо стаж понад 8 років).

Придбати спецвипуск «Листки непрацездатності»

Матеріали до теми


Обрахунок пенсій: негативний вплив низьких зарплат під час війни пропонують нівелювати
У Раді зареєстрували законопроєкт № 7453 від 09 червня 2022 року, який може скоригувати норми Закону України від 9 липня ...
Листки непрацездатності: як отримати допомогу за кордоном?
Попри вимушену евакуацію за кордон, українці не втрачають свого права на соціальний захист та забезпечуються допомогами від Фонду соціального страхування ...