...
Реєструйся

ФОП та самозайняті особи з інвалідністю зможуть отримати компенсацію за облаштування робочого місця


Фізичні особи – підприємці та самозайняті особи, які є людьми з інвалідністю, зможуть отримати від держави компенсацію за облаштування своїх робочих місць.

«Ми розширили доступ до програми й тепер отримати компенсацію за обладнання свого робочого місця спеціальними меблями, пристроями, придбання допоміжного устаткування, наприклад, підйомника чи пандуса, зможуть люди з інвалідністю, які є самозайнятими або ФОПами, чи люди, які планують відкрити свій бізнес. Сподіваємось, що програма допоможе ще більшій кількості людей облаштувати інклюзивний робочий простір. За час роботи ця програма вже стала підтримкою для більш як півтори тисячі роботодавців», — зазначила перша віцепрем’єр-міністерка — міністерка економіки Юлія Свириденко.

Навчання для кадровиків — семінари, курси, тренінги, вебінари
Індивідуальні курси кадровиків з нуля: 0 (800) 219-977

Окрім того, відтепер роботодавці зможуть отримати компенсацію за облаштування робочого місця для ветерана з інвалідністю, який повернувся на роботу. Раніше компенсації надавалися лише при новому працевлаштуванні. Якщо ветеран з пораненням повертався на своє робоче місце, роботодавцеві їх не виплачували, адже це не вважалося новим працевлаштуванням.

За умовами програми сума компенсації за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю становить:

  • до 120 тис. грн — за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю I групи;
  • до 80 тис. грн — для людей з інвалідністю II групи.

Подати заяву на отримання компенсації за облаштування робочого місця можна онлайн на порталі Дія або офлайн, звернувшись до центру зайнятості за місцем провадження господарської діяльності.

Зразки документів • Посадові інструкції • Робочі інструкції
Для довідок: 0 (800) 219-977

Щоб подати заяву онлайн роботодавцю, фізичній особі – підприємцю (ФОП) та самозайнятій особі необхідно:

  • авторизуватися на порталі Дія за допомогою КЕП;
  • заповнити заяву: вказати дані про людину з інвалідністю та облаштоване робоче місце;
  • прикріпити документи, які підтверджують працевлаштування, купівлю допоміжних засобів та документ, який підтверджує інвалідність співробітника/ФОП/самозайнятої особи;
  • вказати IBAN свого рахунка;
  • підписати заяву КЕПом.

Розгляд заяви триває до 10 робочих днів. У разі позитивного рішення, протягом 5 днів кошти надійдуть на рахунок заявника.

Плакати та шпаргалки для роботи відповідального за ведення військового обліку на підприємстві
0 (800) 219-977 • info@mediapro.com.ua

Нагадаємо, програму надання компенсацій роботодавцям витрат на облаштування робочих місць для людей з інвалідністю уряд запровадив в серпні 2023 року. З початку 2025 року роботодавці отримали за програмою 34 млн грн компенсації за облаштування 448 робочих місць для людей з інвалідністю. У 2024 році програмою скористались понад 1500 підприємців, які облаштували майже 2000 робочих місць для людей з інвалідністю. Держава компенсувала бізнесу витрати на 129 млн грн.

Програма надання компенсації роботодавцям витрат на облаштування робочих місць для людей з інвалідністю є частиною флагманського проєкту Міністерства економіки України «Робота без бар’єрів», який реалізується на виконання Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні.

Джерело: Мінекономіки

Набір шпаргалок «Відповідальність за порушення військового обліку»

Матеріали до теми


Зник безвісти під час служби: що буде з посадою мобілізованого?
У Держпраці надали роз’яснення щодо ситуації, коли мобілізованого працівника визнано безвісти зниклим, і чи має при цьому роботодавець продовжувати зберігати ...
Недотримання порядку медоглядів працівників — які штрафи передбачені
За неналежну організацію медичних оглядів працівників роботодавців можуть притягнути до адміністративної відповідальності. Для роботодавців наступає адмінвідповідальність за порушення організації медичних ...