...
Реєструйся

ФССУ повідомляє про збільшення розміру щомісячних компенсацій за здійснення догляду за потерпілими


З 1 жовтня було збільшено мінімальний розмір витрат на здійснення медичного й стороннього догляду за потерпілими на виробництві, які в повному обсязі компенсує Фонд соціального страхування України (далі — ФССУ).

Виплати за цим напрямом збільшились у зв’язку зі зростанням із 1 жовтня 2022 року розміру мінімальної заробітної плати з 6500 грн до 6700 гривень.

ФССУ фінансує медико-соціальні послуги, щоб забезпечити людину, яка набула інвалідності, необхідною допомогою — від щоденних візитів медичного персоналу для проведення процедур до сторонньої допомоги в побутових справах, як-от приготування та приймання їжі. Ці виплати здійснюються для осіб з інвалідністю, яким МСЕК визначена відповідна потреба, щомісячно.

Тож із 1 жовтня для всіх потерпілих унаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, які потребують догляду чи допомоги в побутовому обслуговуванні, розмір компенсацій витрат від ФССУ на медико-соціальні послуги щомісяця становить:

  • спеціальний медичний догляд — сума витрат на місяць 6700 грн (розмір мінімальної заробітної плати);
  • постійний сторонній догляд — сума витрат на місяць 3350 грн (розмір половини мінімальної заробітної плати);
  • побутове обслуговування — сума витрат на місяць 1675 грн (розмір чверті мінімальної заробітної плати).

Раніше ці витрати становили 6500 грн, 3250 грн і 1625 грн відповідно.

Зазначені виплати здійснюються в наступному місяці за попередній, тож підвищені виплати потерпілі на виробництві отримають у листопаді 2022 року за жовтень 2022.

Вигідна ціна! Беріть участь у навчанні на мінікурсі «Допомога по тимчасовій непрацездатності: організація процесу отримання».

Джерело: Фонд соціального страхування України

Матеріали до теми


Виплати з відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання: хто може отримати?
Відповідно до статті 29 Закону України від 23 вересня 1999 року № 1105-XIV «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі — ...