Реєструйся

ФССУ відповідає на запитання щодо є-лікарняних


Запитання:

Чи підлягають оплаті е-лікарняні, якщо працівник перебуває у відпустці по догляду за дитиною до 3-х років?

Відповідь:

Під час відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за застрахованою особою зберігається низка соціальних і страхових гарантій.

Зокрема, якщо така відпустка збігається з виходом у відпустку по вагітності та пологах, допомога по вагітності та пологах нараховується і виплачується незалежно від допомоги по догляду за дитиною.

Тож у разі створення е-лікарняного по вагітності та пологах для працівниці у відпустці по догляду за дитиною до 3-х років, такий лікарняний підлягає опрацюванню роботодавцем і подальшій оплаті.

Водночас е-лікарняний для застрахованої особи в такій відпустці може бути створений з інших причин — наприклад, у разі хвороби чи травми. У такому випадку допомога по тимчасовій втраті працездатності не нараховується, а створений е-лікарняний не потрібно розглядати.

Зверніть увагу, період відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку включається до страхового стажу працівника як період, за який сплачено страхові внески, виходячи з розміру мінімального страхового внеску.

Рекомендуємо прочитати статтю «Як прийняти на роботу працівника на період відпустки для догляду за дитиною?».

Джерело: фейсбук-сторінка Фонду соціального страхування України

Матеріали до теми


Отримання повістки від роботодавця: мобілізація в Україні
Керівники підприємств в Україні мають право надати повістку працівникові. Щоправда, порядок такого контролю не визначений (про це повідомляє організація з ...
Держава фінансуватиме громадські об’єднання, що надаватимуть соціальні послуги особам з інвалідністю
Уряд ухвалив постанову від 27 січня 2023 року № 70 «Деякі питання надання фінансової підтримки громадським об’єднанням осіб з інвалідністю» (далі ...
У 2023 році не провадитиметься підвищення мінімального розміру пенсії
Перерахунок пенсій пенсіонерам, які працюють, що після призначення (перерахунку) пенсій продовжували працювати та набули не менше 24 місяців страхового стажу, ...