СИТУАЦІЯ
У трудовій книжці ім’я працівника В’ячеслав написано без апострофа, а в паспорті — з апострофом. Хто і як має це виправити, аби трудову книжку врахували (працівник збирається на пенсію)?
КОМЕНТАР
Трудова книжка – це основний документ, що підтверджує набутий стаж роботи до 1 січня 2004 року. Порядок заповнення трудових книжок визначено Інструкцією про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженою наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту України від 29 липня 1993 року № 58 (далі — Інструкція).
Прізвище, ім’я, по батькові працівника (ПІБ), зазначені в трудовій книжці, мають відповідати ПІБ за паспортом.
Вебінар (запис) «Уникаємо типових помилок в питаннях діловодства: вимоги, приклади з практики»
У разі наявності розбіжностей щодо написання ПІБ до трудової вносяться зміни.
Так, згідно з пунктом 2.13 Інструкції зміна запису, зокрема про ім’я, вноситься на першій сторінці трудової книжки: однією рискою закреслюють ім’я, що внесено з помилкою, і записують правильне. На внутрішньому боці обкладинки зазначають відповідні документи, що є підставою для внесення зміни, які завіряються підписом уповноваженої особи, печаткою підприємства або відділу кадрів.
Це може зробити уповноважена особа за останнім місцем роботи на підставі документа працівника, у цьому разі із зазначенням його номера та дати видачі.
У трудовій книжці неправильно зазначено по батькові працівника: як внести виправлення? — читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»
Джерело: ПФУ