...
Реєструйся

Інформація для осіб з інвалідністю: як пройти МСЕК, якщо документи залишилися на тимчасово окупованій території


Особам з інвалідністю, яким потрібно пройти медико-соціальну експертну комісію (далі — МСЕК), слід діяти залежно від того, яка саме документація потрібна.

Через військову агресію Російської Федерації та окупацію деяких територій України багато осіб з інвалідністю переїхали в інші регіони. Часто трапляється, що під час переїзду документи, зокрема медичні, втрачаються.

У разі, якщо необхідно відновити документи, що залишилися на тимчасово окупованій території, необхідно звернутися до органу соціального захисту, який володіє доступом до Централізованого банку даних осіб з інвалідністю і може зробити для особи витяг, або звернутися до лікаря за місцем перебування і повторно пройти МСЕК.

Централізований банк даних осіб з інвалідністю (ЦБІ) — це комплексна система, яка створена для обліку інформації про забезпечення осіб з інвалідністю соціальними та реабілітаційними послугами, засобами реабілітації, санаторно-курортним лікуванням, автомобілями тощо.

Якщо ми маємо ситуацію, коли особи з інвалідністю перебувають за кордоном, їм потрібно зв’язатися із сімейним лікарем в Україні й надіслати йому медичні документи. Відповідно лікар оформить направлення на проходження МСЕК, а комісія проведе експертизу заочно на підставі наданих документів.

Нагадаємо, що протягом дії воєнного стану й шести місяців після його припинення/скасування українці мають право звертатися до МСЕК для встановлення інвалідності заочно й незалежно від місця проживання чи перебування.

Для відновлення медичної документації (результатів обстеження, лікування, проведених стаціонарних й оперативних втручань, реабілітаційних рекомендацій) зверніться до сімейного або будь-якого іншого лікаря первинної ланки за місцем перебування. Лікар прийме рішення про відновлення медичних документів через Електронну систему охорони здоров’я та/або проведе додаткові обстеження для відновлення подальшого лікування.

Якщо йдеться про відновлення інших документів або про поновлення довідок МСЕК чи необхідність проходження медико-соціальної експертизи, особа може звернутися до медико-соціальної експертної комісії за місцем перебування, і лікарі МСЕК спільно з лікарями закладів охорони здоров’я підкажуть шляхи розв’язання проблемних питань.

Джерело: Міністерство охорони здоров’я України

 

Матеріали до теми


Відповідь ПФУ на запит редакції щодо відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею 3-х років та страхового стажу
Нещодавно головна редакторка журналу «КАДРОВИК.UA» звернулася із запитом до Пенсійного фонду України (ПФУ) щодо надання детальних роз’яснень про те, чи ...
Відпустка перервалась через лікарняний: як це впливає на зарплату і страхові виплати
Якщо працівник захворів під час щорічної відпустки, він все одно має право на отримання лікарняних. Такі виплати починаються з шостого ...