Передплати журнал

Інформація для ВПО: як не втратити щомісячну державну допомогу, якщо змінили місце перебування


Міністерство соціальної політики України (далі — Мінсоцполітики) надає відповідь на таке запитання: що потрібно робити при зміні місця перебування внутрішньо переміщеної особи (далі — ВПО) для того, щоб не втратити щомісячну державну допомогу?

Відповідь

При зміні місця фактичного проживання ВПО необхідно стати на облік за новим місцем.

ВПО повідомляють орган соціального захисту населення про переміщення на інше місце проживання або про повернення до постійного місця проживання.

Для продовження виплат особам, які мають на це право, орган соціального захисту населення за новим місцем проживання робить запит до відповідного органа за попереднім місцем проживання.

Факт проживання / перебування ВПО за фактичним місцем вибірково перевіряють територіальні органи Національної соціальної сервісної служби України: за відсутності ВПО за фактичним місцем проживання / перебування посадова особа територіального органа Нацсоцслужби робить відповідний запис в акті й залишає ВПО повідомлення про необхідність протягом 10 календарних днів прибути до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем перебування на обліку для проходження ідентифікації.

У разі коли ВПО протягом 10 календарних днів не прибула до органа соціального захисту населення, орган соціального захисту населення приймає рішення про припинення надання допомоги на проживання з наступного місяця.

Поновлюється виплата щомісячної державної допомоги ВПО, коли особа, яка має право на таку виплату, стає на облік ВПО за місцем фактичного проживання.

Вигідна ціна! Великий кадровий комплект 2022 рік. Замовляйте за посиланням.

Джерело: Міністерство соціальної політики України

Матеріали до теми


Навчальний онлайн-майданчик «Платформа соціальної освіти»
В Україні створено онлайн-майданчик «Платформа соціальної освіти». Він сприятиме системному навчанню та підвищенню професійної кваліфікації представників органів місцевого самоврядування, надавачів ...
Чому виникають проблеми в роботі вебпорталу електронних послуг ПФУ?
Останнім часом до Пенсійного фонду України (далі — ПФУ / Фонд) надходять повідомлення від користувачів соціальних мереж про проблеми з ...