...
Реєструйся

Довідку до акта огляду МСЕК виключено з переліку документів, які необхідні для перетину кордону: постанова Уряду


28 жовтня Кабінет Міністрів України прийняв постанову, якою вносить зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 року № 57.

Відповідно до змін із переліку документів, необхідних для перетину державного кордону громадянами України, виключена довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (форма первинної облікової документації № 157-1/о).

Довідка є частиною вищезазначеної форми, що дублює інформацію з виписки з акта огляду медико-соціальною експертною комісією, яка направляється до соціальних служб для здійснення подальших виплат і пільг соціального призначення.

Така довідка містить інформацію про групу й причину інвалідності, строк установлення інвалідності, висновок про умови й характер праці, рекомендовані заходи щодо відновлення працездатності, які є обов’язковими для підприємств, установ й організацій. Проте не містить даних, які дозволяють ідентифікувати особу, яка її надає, тому наявні ризики щодо можливості її підроблення.

Реагуючи на доручення Президента щодо розгляду петиції про заборону виїзду чоловікам за кордон, а також для унеможливлення фальсифікації довідок, зменшення корупційних ризиків і зловживання службовим становищем працівників МСЕК і лікарів медичних закладів при встановленні групи інвалідності, та — як наслідок — припинення схем, які з’явилися для організації виїзду військовозобов’язаних чоловіків, були внесені відповідні зміни до переліку документів, що дають право на перетин кордону.

«Міністерство охорони здоров’я активно працює над розв’язанням проблем у роботі МСЕК, у тому числі й для унеможливлення будь-яких проявів корупції в їх діяльності. Широкомасштабна агресія російської федерації проти України та мобілізація українських чоловіків, на жаль, спровокувала виникнення у деяких осіб бажання «підзаробити» на забороні виїзду за кордон. Ми вивчили питання, де було найбільше можливостей для махінації та належним чином на це відреагували. А ще в перші дні війни, одним з дієвих кроків, зроблених МОЗ та Кабміном, стало ухвалення рішення про спрощення процедури проведення медико-соціальної експертизи дорослим і дітям», — наголосив Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Також він представив Уряду проєкт реформування МСЕК.

Довідка: згідно з чинним законодавством, під час введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право особи з інвалідністю за наявності:

  • посвідчення, яке підтверджує відповідний статус;
  • або пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги, в яких зазначено групу та причину інвалідності;
  • або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики.

Джерело: Міністерство охорони здоров’я України

Спецвипуск № 3/2022 журнала Кадровик.UA

Матеріали до теми


Мобілізація за новими правилами: Президент підписав Закон
Сьогодні Президент України підписав Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації ...
Гарантії для працівника, призваного на службу в ЗСУ
Відповідно до статті 119 Кодексу законів про працю України, за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом ...