Реєструйся

Іноземець отримав нову посвідку на проживання в Україні: чи повинен він подавати заяву за формою № 5ДР


Відповідно до пункту 70.7 статті 70 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) та абзацу першого пункту 1 розділу IX Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29 вересня 2017 року № 822 (далі – Положення № 822), фізичні особи – платники податків зобов’язані подавати до контролюючих органів відомості про зміну даних, які вносяться до Облікової картки фізичної особи – платника податків за формою № 1ДР, протягом місяця з дня виникнення таких змін шляхом подання заяви про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків за формою № 5ДР (далі – Заява за ф. № 5ДР) (додаток 12 до Положення № 822) та документа, що посвідчує особу (після пред’явлення повертається).

Раніше писали: Отримання дозволів на застосування праці іноземців та осіб без громадянства: у запитаннях і відповідях

Іноземці та особи без громадянства для внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків (далі – ДРФО) додають до Заяви за ф. № 5ДР документ, що посвідчує особу іноземця чи особу без громадянства, та засвідчений в установленому законодавством порядку його переклад українською мовою (після пред’явлення повертається) і копію такого перекладу (крім осіб, які мають посвідки на постійне проживання або посвідки на тимчасове проживання в Україні) (п. 1 розд. VII Положення № 822).

Заява за ф. № 5ДР може бути подана через представника за наявності документа, що посвідчує особу такого представника, та документа, що посвідчує особу довірителя, або його ксерокопії (з чітким зображенням), а також довіреності, засвідченої у нотаріальному порядку, на проведення змін до ДРФО (після пред’явлення повертається) (абзац другий п. 1 розд. IX Положення).

Пунктом 3 розділу IX Положення № 822 визначено, що для заповнення Заяви за ф. № 5ДР використовуються дані документа, що посвідчує особу, та інших документів, які підтверджують зміни таких даних.

 

Працівник має російський диплом: чи може він працювати у закладі освіти? — читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»

Якщо зазначені документи видані не українською мовою, необхідно подати засвідчені в установленому законодавством порядку переклади цих документів українською мовою (після пред’явлення повертаються) та їх копії.

Таким чином, якщо платник податків – іноземець отримав новий документ, що посвідчує особу (посвідку на постійне/тимчасове проживання в Україні, у якій зокрема, не вказано по батькові), то він повинен, протягом місяця з дня її отримання, подати до контролюючого органу Заяву за ф. № 5ДР.

Зміна № 11 до Класифікатора професій: можна бути «трішки» майстром? — читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»

Джерело: Головне управління ДПС в Одеській області


Експрес-курс «Облікові документи кадрової служби та порядок їх ведення»

Модуль 1. Особова картка форми № П-2: правила заповнення
Модуль 2. Особова справа: нормативне регулювання та стала практика.

Кожен учасник отримує:

  • 3 відео
  • 1 презентацію у форматі PDF
  • 1 письмову консультацію експерта

тел.: 0 (800) 219-977067-317-5886
Е-mail: podpiska@mediapro.com.ua

Матеріали до теми


Чи поширюється норматив для працевлаштування осіб з інвалідністю для фізичної особи – підприємця?
Норматив робочих місць для осіб з інвалідністю поширюється як на підприємства, установи, організації, так і на фізичних осіб — підприємців. ...
Скільки страхового стажу необхідно для призначення пенсії за віком у 2024 році
Відповідно до статті 26 Закону України від 9 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» тривалість страхового ...
Непрацевлаштовані громадяни з малозабезпечених сімей можуть отримати кредит на початок чи розвиток власної справи
З початком повномасштабної війни, розв’язаної російською федерацією, для багатьох родин, що втратили житло, роботу, заощадження, критично важливим стало повернення до ...