Кабінет міністрів України спростив процедуру встановлення інвалідності для декого з цивільних громадян, постраждалих внаслідок повномасштабної російської агресії.
Що саме змінив Кабінет Міністрів
Українцям розповіли, що урядовці (за ініціативи Мінветеранів) внесли зміни до постанов, які регламентують порядок встановлення зв’язку між пораненням та отриманням інвалідності:
- від 21 листопада 2013 року № 917;
- від 25 квітня 2018 року № 306.
«Ці зміни стосуються цивільного населення, яке зазнало поранень від вибухонебезпечних предметів», – уточнили в Міністерстві.
Зразки документів • Посадові інструкції • Робочі інструкції
Для довідок: 0 (800) 21 99 77
Для кого важливі ці зміни й що буде далі
У Мінветеранів повідомили, що завдяки рішенню КМУ статус особи з інвалідністю внаслідок війни зможуть отримати не лише мешканці територій, підконтрольних органам державної влади України (населення яких зазнало поранень від вибухонебезпечних предметів внаслідок збройної агресії РФ). «Але й ті, хто постраждав на тимчасово окупованих українських територіях, які вже звільнені Силами оборони України», – пояснили в Міністерстві.
Йдеться про те, що люди, які отримали серйозні ушкодження здоров’я під час російської окупації (наприклад у Бучі чи Херсоні), матимуть право – після встановлення міжвідомчою комісією Мінветеранів факту ушкодження здоров’я на таких територіях – звертатися до медичних комісій для встановлення відповідного причинного зв’язку.
Це дасть їм змогу в подальшому отримати:
- статус особи з інвалідністю внаслідок війни;
- відповідні соціальні гарантії.
«Це рішення — важливий крок до справедливого визнання страждань цивільного населення та забезпечення належної соціальної підтримки», — підсумували у Мінветеранів.
Курс «Підвищення кваліфікації з військового обліку»
Формат: відеоуроки • Для довідок: 0 (800) 21 99 77
Нагадаємо, раніше ми розповідали, що окремі категорії громадян повинні обов’язково пройти оцінювання повсякденного функціонування. Це, зокрема, спрощує проходження шляху до отримання статусу інвалідності. Тим часом Міністерство охорони здоров’я України (спільно з правоохоронцями) провело перевірки рішень медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) щодо посадовців. У результаті інвалідності позбавили майже півтисячі осіб.
Джерело: Міністерство у справах ветеранів