Кабмін установив з 22 червня нові правила стосовно карантину для бізнесу та людей


 

Як відомо, 22 червня запрацювала постанова КМУ від 17 червня 2020 року № 500, якою дію карантину продовжили до 31 липня. Безумовно, без змін в порядку карантинних обмежень не обійшлося.

Тепер чинний перелік заборон під час карантину буде включати наступні обмеження, які впливають на підприємницьку діяльність:

— на перебування в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно;

— на перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус;

— на проведення масових (зокрема розважальних та рекламних) заходів за участю більше однієї особи на 5 кв. м площі будівлі або території, де проводиться захід. При цьому організатор заходу буде відповідальний за дотримання фізичної дистанції між учасниками не менше ніж 1,5 м.

Перевірити, чи потрапила ваша компанія до плану перевірок контролюючих органів, можна за допомогою сервісу CONTR AGENT.

Оскільки «карантин» досі залишається актуальним для нашої країни в цілому, та для працівників кадрових служб  зокрема, радимо замовити тематичну добірку «Дії кадровика під час карантину».

Зате зникла заборона щодо роботи закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, діяльності закладів, що надають послуги з розміщення, закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури. Тож цей бізнес може знову працювати, звісно — за умови дотримання заходів безпеки щодо працівників та клієнтів.

Також з 22 червня вже не будуть підлягати самоізоляції всі особи, які досягли 60-річного віку.

Щодо здійснення регулярних та нерегулярних пасажирських перевезень автомобільним транспортом (включно з міськими маршрутками), в електричному (трамвай, тролейбус), залізничному транспорті, то вони дозволені для пасажирів в кількості більше ніж кількість місць для сидіння та при умові використання водіями і пасажирами засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок.

Ще новації передбачають, що на території регіонів із значним поширенням COVID-19 запроваджується посилення протиепідемічних заходів. Такі регіони визначатимуться за наявності бодай однієї з ознак, передбачених урядовою постановою. Рішення про посилення протиепідемічних заходів запроваджується мінімум на тиждень і може включати, приміром, обмеження щодо проведення масових заходів, особливості діяльності закладів, що надають послуги з розміщення, здійснення регулярних та нерегулярних пасажирських перевезень, роботи закладів фізичної культури і спорту, спортивних залів, фітнес-центрів, закладів культури, діяльності закладів харчування.