Кабмін відновив виплати на дітей підприємців — хто отримає


Виплати нададуть за період з 1 листопада по 31 грудня поточного року

Сьогодні Кабмін відновить виплату допомоги на дітей для ФОП спрощеної системи першої та другої групи на період з 1 листопада до 31 грудня 2020 року. Про це повідомляє народний депутат О. Гончаренко.

Як ми вже інформували на підставі проєкту змін, продовжать виплату особам, які її отримували у травні-серпні без подання нової заяви та документів. Для тих, хто тільки планує звернутися, — термін до 15 грудня. Відповідні виплати припинилися з 1 вересня, їх призначали для сімей ФОП з дітьми до 10 років. Розмір — біля 2000 грн на одну дитину.

Варто додати, що виплата була передбачена постановою КМУ «Деякі питання соціальної підтримки сімей з дітьми» від 22 квітня 2020 року № 329 (далі — Постанова № 329), чию дію відновлять до кінця року. На допомогу зможуть претендувати ФОПи, які належать до першої та другої груп платників єдиного податку та:

— сплатили ЄСВ за усі місяці 2019 року або протягом усіх місяців 2019 року після державної реєстрації фізичної особи — підприємця; або

— зареєструвалися як фізичні особи — підприємці у січні — березні 2020 р.; або

— отримують пенсію за віком, або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 9 липня 2003 року № 1058-IV , та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу та звільнені від сплати за себе ЄСВ.

Допомогу на дітей згідно з Постановою № 329 також призначали і виплачували ФОПам, які до березня 2020 р. (включно) перейшли на спрощену систему оподаткування та обрали першу або другу групу платників єдиного податку.

 

Матеріали до теми


Обрахунок пенсій: негативний вплив низьких зарплат під час війни пропонують нівелювати
У Раді зареєстрували законопроєкт № 7453 від 09 червня 2022 року, який може скоригувати норми Закону України від 9 липня ...
Листки непрацездатності: як отримати допомогу за кордоном?
Попри вимушену евакуацію за кордон, українці не втрачають свого права на соціальний захист та забезпечуються допомогами від Фонду соціального страхування ...