Коли потрібно оформлювати довіреність?

Дата публікації: 13.08.2019

 

Довіреність є одним з найчастіше оформлюваних документів, що застосовують не тільки у сфері комерції, а й у звичайному житті (зокрема за потреби доручити вчинення якої-небудь дії (процедури) іншій особі). 

Цей документ має різні форми виконання, зміст, термін дії і призначення. Спробуємо розібратися у деяких питаннях щодо оформлення та використання довіреностей.

Довіреність має юридичну силу та поряд зі збільшенням загальногромадянської і комерційної активності громадян широко застосовується в різних життєвих ситуаціях. По суті, вона визначає ступінь можливості передати іншій особі частину своїх прав для вирішення різних питань, які не суперечать законодавству.

Довіреність — це письмовий документ, який видає одна особа іншій для представництва перед третіми особами. Довіреність на вчинення правочину представником може надавати особа, яку представляють (довірителем), без посередньо третій особі (ч. 3 ст. 244 Цивільного кодексу України, далі — ЦК).

Сторону, яка видає довіреність, називають довірителем, а сторону, уповноважену на вчинення певних юридично значущих дій, — довіреним.

Далі у статті:

  1. Оформлення документів у нотаріуса
  2. Довіреність на отримання матеріальних цінностей
  3. Складання довіреностей: як виправити допущену помилку; хто повинен підписувати 
  4. Чи можна видати довіреність сторонній особі (роз’яснення + кейс)

Про оформлення довіреностей читайте в журналі  «Діловодство» № 7-8, 2019 у статті «Деякі питання оформлення та застосування довіреностей».