Передплати журнал

Кому в 2013 році підвищували зарплату


Зарплати в 2013 році підвищували небагатьом. Характерна для більшості компаній в докризовий період тотальна індексація зарплат пройшла тільки в чверті компаній. Більшість (40%) роботодавців зосередили увагу на тих, хто приносить прибуток: цінних спеціалістах або співробітниках, які показують високі результати. Втім, скорочень було не так і багато — тільки 9% компаній вимушені були «зрізати» зарплати.

Лідерами тотального перегляду зарплат можна назвати компанії, які працюють в IT й агросфері. Тут більше половини респондентів (58% і 57% відповідно) зазначили, що в них намічено або вже пройшло підвищення зарплат для всіх співробітників. Також із великою імовірністю надбавку отримали працівники підприємств легкої, харчової та важкої промисловості (43%). Успішні працівники, які виконують план, можуть очікувати підвищення зарплати в таких галузях, як В2В та В2С (41% і 42% відповідно), фармацевтичний (42%) і готельно-ресторанний бізнес (42%).

Також спостерігається чіткий зв’язок між розміром компанії і підвищенням рівня зарплати: чим більша компанія, тим більше шансів на індексацію.

Проте навіть ті, хто отримав надбавку, на суттєве підвищення доходів могли не розраховувати. Так, більшість індексацій знаходяться в діапазоні 3-10% (саме таку відповідь дали 65% тих опитаних, в компаніях яких було заплановано підвищено зарплати). Кожна п’ята компанія підвищила на 11-15%, така сама кількість збільшила зарплати працівників на 16-20%, і лише у 2% компаній дохід працівників виріс більш ніж на 20%. Як і в попередньому випадку, лідери тут — IT-компанії та агросектор. Саме в компаніях із цих проф. сфер найчастіше очікується зростання вище 10%.

Компанії, які підвищують зарплату всім співробітникам, як правило, не збільшують суму більше, ніж на 10%. А ось гнучка стратегія вибіркового підвищення доступна як і тим, хто може дозволити собі підняти підлеглим зарплату не більше, ніж на 5%, так і тим, кому доступні 20% прибавки і більше.

Індексація, обов’язкова за законом, як правило, не перевищує 5%. Саме так будуть індексувати зарплату співробітникам 78% роботодавців. Рідше індексувати будуть на 10% — на це готові піти тільки 22% роботодавців.

Дані були отримані в результаті опитування HR-директорів українських компаній, ТОП-менеджерів і власників бізнесів, проведеного в липні-серпні 2013 року. В опитуванні взяли участь 600 респондентів із різних регіонів України.

hh.ua