Купуємо борги по заробітній платі, недорого!

Дата публікації: 20.03.2019

Раніше ми уже повідомляли про те, що Мінсоцполітики розробило проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників на своєчасну та в повному обсязі виплату заробітної плати у випадку неплатоспроможності роботодавця».

Зазначеним законопроектом передбачається запровадити посилення захисту прав працівників у разі порушення строків виплати заробітної плати, зокрема шляхом:

  • зобов’язання роботодавця сплатити працівнику пеню у розмірі облікової ставки НБУ за кожний день затримки понад 15 днів;
  • надання права працівнику тимчасово припинити виконання роботи у разі затримки виплати заробітної плат належної працівникові на термін більше 15 днів;
  • виплати працівнику компенсації у розмірі трьох середньомісячних заробітних плат (за останні 12 місяців), у разі порушення справи про банкрутство роботодавця чи припинення трудового договору у разі звільнення працівника до порушення зазначеної справи.

Наразі міністерство доопрацювало цей документ і передало його на узгодження профспілкам. Зокрема, пропонується надати право працівникам на відступлення права вимоги у разі неплатоспроможності підприємства.

У разі неплатоспроможності підприємства працівник матиме право на відступлення права вимоги до боржника щодо зобов’язань з виплати заробітної плати шляхом укладення договору відступлення з Держпраці або іншою юридичною особою в порядку, встановленому Мінсоцполітики.

Видання для кадровиків Журнали реєстрації