Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»

Кваліфікаційні вимоги до працівників пропонують посилити

Дата публікації: 04.12.2018

Міносвіти повторно опублікувало на сайті для громадського обговорення проект змін до постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Національної рамки кваліфікацій» від 23 листопада 2011 року № 1341.

Нагадаємо, що Національна рамка кваліфікацій (НРК) — це системний і структурований за компетентностями опис кваліфікаційних рівнів.. Її використання сприяє ефективній взаємодії сфери освіти і ринку праці. За сукупністю компетенцій, які відповідають певному рівню НРК, визначається відповідний рівень освіти.

Мета проекту — приведення НКР у відповідність до Закону «Про освіту» від 5 вересня 2017 року № 2145-VIII, а також до європейських норм. Документом пропонується встановити новий кваліфікаційний рівень, що характеризує здатність самостійно виконувати складні спеціалізовані виробничі або навчальні завдання в окремій сфері професійної діяльності або в процесі навчання. Також встановлюється вимога нести відповідальність за результати своєї діяльності і контролювати інших осіб в певних ситуаціях.

Зауваження та пропозиції до проекту можна надати до 13 грудня 2018 року.

Видання для кадровиків Журнали реєстрації