...
Реєструйся

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: чи є вона обов’язковою виплатою?


Право на матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, визначене законодавством, є у держслужбовців і посадовців держорганів, органів місцевого самоврядування (далі — ОМС), обслуговуючі робітники держорганів і ОМС, військовослужбовців, працівників сфери культури, педагогічних, наукових і науково-педагогічних працівників, а також медиків, — пояснює Держпраці.

Виплата матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань для посадових осіб та службовців ОМС передбачена підпунктом 3 пункту 2 Постанови КМУ від 09 березня 2006 року № 268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів».

На відміну від допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань не є обов’язковою. Право приймати рішення про її надання працівникам ОМС надано керівнику відповідного ОМС. Він приймає таке рішення виходячи з обставин, викладених у заяві працівника (лист Мінсоцполітики від 16 жовтня 2009 року № 620/13/84-09).

Експрес-курс «Облікові документи кадрової служби та порядок їх ведення»

Конкретних підстав надання матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань у нормативних документах немає, хоча вони можуть бути визначені колективним договором. Вагомість підстав визначає сам керівник.

Матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань надається окремому працівнику на підставі його заяви, за власним рішенням керівника. Вона не входить до заробітної плати згідно з Інструкцією зі статистики заробітної плати, затвердженою наказом Держстату від 13 січня 2004 року № 5, хоча й виплачується за рахунок фонду оплати праці установи.

Джерело: Південно-Східне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці

Семінар «Робота кадрових підрозділів у тривалий період воєнного стану»

Матеріали до теми


Однакова юридична сила електронного та паперового військово-облікового документа: роз’яснення Міноборони
ДОВІДКОВО Директорат цифрової трансформації у сфері оборони Міністерства оборони України надає офіційне розʼяснення щодо юридичної сили електронного та паперового військово-облікового ...
Порядок і форма подання заявки до відповідного ТЦК: офіційні роз’яснення
Щодо призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, коли запис про військовозобов’язаного уже видалений із реєстру Пунктом ...
Кейс для кадровика. Установлюємо доплату за виконання працівником додаткових обов’язків на постійній основі
СИТУАЦІЯ Працівник виконуватиме додаткові обов’язки, які будуть закріплені в посадовій інструкції, тобто без наявності вакантної посади. Які надбавки можна йому встановити ...