З 2006 року, з прийняттям нової редакції Закону України від 25 березня 1992 року № 2232-XII «Про військовий обов’язок і військову службу», в Україні було запроваджено військову підготовку студентів вищих медичних навчальних закладів за програмою офіцерів запасу медичної служби виключно на добровільних засадах. Наслідком цього стала ліквідація військових навчальних підрозділів у переважній кількості медичних вишів і на сьогодні таку підготовку проходять лише 5 % від загальної кількості студентів медиків та фармацевтів.
Курс «Підвищення кваліфікації з військового обліку»
Формат: відеоуроки • Для довідок: 0 (800) 21 99 77
Такий стан справ обумовив суттєве зменшення кількості підготовлених офіцерів запасу медичної служби, що, в свою чергу, призвело до того, що в умовах повномасштабного вторгнення Україна відчула гострий дефіцит медичних кадрів, необхідних для задоволення потреб Збройних Сил України та інших військових формувань.
Народними депутатами Комітету у співавторстві з колегами було розроблено законопроєкт р. № 13276, спрямований на збільшення контингенту здобувачів вищої освіти, які проходитимуть навчання за програмою підготовки офіцерів запасу медичної служби, та розширення у закладах вищої освіти мережі кафедр для здійснення такої військової підготовки. Зокрема, документ передбачає, що з 1 січня 2026 року усі придатні за станом здоров’я студенти медичних та фармацевтичних вишів будуть зобов’язані пройти військову підготовку за програмою підготовки офіцерів запасу медичної служби.
Послуги з військового обліку • Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ
Для довідок: 0 (800) 21 99 77
Також у документі пропонується, щоб Міноборони спільно з МОЗ та МОН України забезпечили протягом шести місяців з дня набрання чинності цим Законом утворення необхідної кількості військових навчальних підрозділів з необхідною кількістю посад військової служби у закладах вищої освіти, що готують медиків і фармацевтів.
За результатами обговорення Комітет ухвалив рішення запропонувати Комітету з питань нацбезпеки та розвідки, який є головним підготовки законопроєкту № 13276, рекомендувати Верховній Раді прийняти його за основу.
Джерело: Комітет з питань здоров’я нації, меддопомоги та медстрахування