...
Реєструйся

Мінекономіки змінить порядок врахування премій при обчисленні відпускних


При розрахунку середнього заробітку за новими правилами, що діють із 12 грудня 2020 року у роботодавців виникають труднощі із врахуванням премій за 2 та більше місяців. На цей момент уже звертали увагу в Європейській бізнес-асоціації та апелювали до Мінекономіки про необхідність змін до Порядку обчислення середньої заробітної плати затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1995 року № 100 (далі — Порядок № 100).

Схоже в Мінекономіки нарешті відреагували на заклики роботодавців та розробили проєкт постанови КМУ «Деякі питання обчислення середньої заробітної плати» (далі — Проєкт постанови).

Запропоновано суми нарахованої зарплати, крім премій (в тому числі за місяць) та інших стимулюючих виплат за підсумками роботи за певний період, враховувати у тому місяці, за який вони нараховані.

Премії (в тому числі за місяць) та інші стимулюючі виплати за підсумками роботи за певний період при обчисленні середньої зарплати будуть враховуватись в заробіток періоду, який відповідає кількості місяців, за які вони нараховані, починаючи з місяця в якому вони нараховані. Для цього до заробітку відповідних місяців розрахункового періоду додається частина, яку визначатимуть діленням суми премії або іншої стимулюючої виплати за підсумками роботи за певний період на кількість відпрацьованих робочих днів періоду, за який вони нараховані, та множенням на кількість відпрацьованих робочих днів відповідного місяця, що припадає на розрахунковий період.

Працівникам, яким у період з 12 грудня 2020 року до набрання чинності проєктом постанови, нарахували середню зарплату відповідно до Порядку № 100 (діючого із 12 грудня 2020 року) без врахування нарахованих у цьому періоді премій та виплат за підсумками роботи за певний період, протягом трьох місяців після набрання чинності проєктом постанови донарахують середню зарплати з урахуванням пункту 3 Порядку № 100.

Джерело:  buh.ligazakon.net