Передплати журнал

Міноборони повідомило, що жодних заборон на виїзд жінкам за кордон із 1 жовтня немає


Наразі в парламенті на рівні профільного комітету Верховної Ради України доопрацьовується проєкт Закону «Про внесення змін до статті 1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу».

Свої пропозиції, які серед іншого передбачають, що взяття на військовий облік жінок має лише добровільний характер, Міністерство оборони України (далі — Міноборони) раніше направило до Комітету.

Водночас розуміючи, що законотворчий процес є тривалим, паралельно Міноборони в межах повноважень підготувало наказ, яким учергове відтермінувало строки взяття жінок відповідних професій / спеціальностей на військовий облік ще на рік — до 1 жовтня 2023 року. Відповідний наказ підписав міністр оборони Олексій Резніков 6 вересня.

Своєю чергою заступниця міністра Ганна Маляр нагадала, що норма про обов’язкову постановку жінок відповідних професій / спеціальностей на військовий облік регулюється саме законом.

«Так, цей наказ не змінює норм чинного законодавства, але він дозволить Комітету, а потім і парламенту в цілому, доопрацювати і внести зміни до законодавства, аби врегулювати це питання. Ми ж, в межах своїх повноважень, можемо лише відтермінувати строки. Тож, ще на рік — до 01 жовтня 2023, їх відтерміновано, а за цей час парламентарі зможуть на законодавчому рівні встановити, що військовий облік жінок відповідних професій / спеціальностей є виключно добровільним. Робота в комітеті Верховної Ради активно продовжується. Тому, ніякої паніки і зради. Ніяких обмежень для жінок не існує», — пояснила Ганна Маляр.

Вона додала, що після прийняття відповідних змін до законодавства щодо лише добровільного взяття на військовий облік жінок, необхідності знов і знов відтерміновувати строки наказами Міноборони більше не буде.

Як заявив Генеральний Штаб, досвід розгортання всіх військових частин Збройних Сил України й інших військових формувань до повних штатів воєнного часу свідчить, що на сьогодні в державі немає гострої потреби збільшувати кількість жінок на військовому обліку.

Реєструйтеся на новий вебінар «Зміни у законодавстві щодо ведення військового обліку та бронювання посад у період воєнного стану».

Джерело: Міністерство оборони України

Матеріали до теми


МОЗ інформує, що медики, які працюють на ТОТ, продовжують отримувати українську зарплату
Медики, які працюють на тимчасово окупованих територіях України (далі — ТОТ), продовжують отримувати українську заробітну плату. За словами заступника міністра ...