Вхід

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Мінсоцполітики хоче встановити рамки для непрофесійного соціального догляду — кому заплатять компенсацію

Дата публікації: 20.01.2020

Мінсоцполітики хоче встановити порядок призначення і виплати компенсації фізособам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі.

Відповідний проект постанови оприлюднено на офіційному веб-порталі Мінсоцполітики.

Як йдеться в проекті, щомісячну компенсацію за догляд (далі — компенсація) призначають фізособі, яка надає соцпослуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності на непрофесійній основі без проходження навчання та дотримання держстандартів соцпослуг особам із числа членів своєї сім’ї.

Розмір компенсації обчислюють як різницю між прожитковим мінімумом на одну особу в розрахунку на місяць, в якому надають соцпослуги з догляду на непрофесійній основі, та середньомісячним сукупним доходом фізособи за попередні 6 місяців, що передують місяцю подання заяви про згоду надавати соцпослуги з догляду на непрофесійній основі.

Зверніть увагу!

Фізособа отримує тільки одну компенсацію незалежно від кількості осіб, за якими вона доглядає. ЇЇ призначають на 12 місяців і виплачують щомісяця.

У разі затвердження нового розміру прожиткового мінімуму компенсацію перераховують без звернення фізособи. Компенсацію виплачують за рахунок коштів місцевих бюджетів.