В армію — з 18 років: Зеленський підписав відповідний указ

Дата публікації: 17.01.2020

Президент Володимир Зеленський підписав Указ «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби та строки проведення чергових призовів у 2020 році» від 16 січня 2020 року№ 13/2020. Документ передбачає, що у 2020 році призивати до армії почнуть чоловіків віком від 18 до 27 років.

Указ опублікували на сайті глави держави.

«Призвати на строкову військову службу придатних за станом здоров’я до військової служби громадян України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старших осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу», — йдеться в указі.

Призови до армії у 2020 році мають відбутися y квітні-червні та жовтні-грудні.

Окрім цього, документом Зеленський постановив звільнити зі строкової служби військових, які вже відслужили.

Зазначимо, що за часів президентства Петра Порошенка, відповідно до його указів, на військову службу призивали громадян віком від 20 до 27 років.

При цьому відповідно до інформації, розміщеної на офіційному сайті Міністерства оборони України, призивати на строкову службу 18-ти та 19-річних юнаків не будуть, за винятком тих випадків, коли вони добровільно виявлять бажання вступити до лав Збройних Сил України. Про це 16 січня повідомив Міністр оборони України Андрій Загороднюк.

Керівник оборонного відомства зауважив, що вік призову з 18 років чітко прописаний у законі й ніколи не змінювався.

Нагадаємо, що у грудні в Україні завершився осінній призов громадян на строкову військову службу. Призвали 9 тисяч юнаків.