...
Реєструйся

Мінсоцполітики підтримує прийняття законопроєкту, який розширює права осіб з інвалідністю на працевлаштування


Міністерство соціальної політики України зазначає, що в Україні лише трохи більше 16 % людей з інвалідністю офіційно працевлаштовані, у країнах ЄС цей показник у середньому дорівнює 55 %. Повномасштабна війна призвела до збільшення кількості людей з інвалідністю та загострила питання інклюзивності. Наша мета — створити рівні умови для всіх, хто бажає працювати та наближати перемогу України. Сучасні технології дозволяють людям навіть зі значними фізичними порушеннями функціонування реалізувати свій інтелектуальний потенціал. Люди з ментальними порушеннями теж завдяки роботі можуть відчувати свою залученість до суспільства.

Прийняття законопроєкту призведе до суттєвого збільшення можливостей для осіб з інвалідністю стати затребуваними на ринку праці, отримати роботу і, відповідно, економічну самостійність — зауважує Мінсоцполітики.

Йдеться про проєкт Закону про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав осіб з інвалідністю на працю від 18 листопада 2022 року № 5344-д.

Так, законопроєктом розширюються категорії підприємств, які можуть користуватися фінансовою підтримкою для забезпечення працевлаштування осіб з інвалідністю. Соціально орієнтований бізнес зможе створювати нові підприємства захищеного працевлаштування та трудової інтеграції. Пріоритет у таких підприємствах буде на працевлаштуванні людей з важкими формами порушень функціонування (на сьогодні це тільки підприємства громадських організацій осіб з інвалідністю).

Працівник не повідомив про інвалідність: яка відповідальність роботодавця? — читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»

Одночасно для роботодавців впроваджується заохочувальна система працевлаштування людей з інвалідністю. Так, законопроєкт передбачає компенсацію роботодавцям витрат на облаштування «розумних» робочих місць для осіб з інвалідністю.

Законопроект передбачає фінансування за рахунок цільового внеску надання соціальних послуг, які полегшують працевлаштування осіб з інвалідністю (соціальний супровід, персональний асистент, переклад жестовою мовою тощо).

При цьому законопроєкт передбачає вибір для роботодавців: або працевлаштувати осіб з інвалідністю, облаштувавши їм (за потреби) належним чином робоче місце (1 робоче місце для роботодавців, що мають штат від 8 до 25 працівників; 2 % робочих місць — для роботодавців, основним видом діяльності яких є реабілітація осіб з інвалідністю, навчання таких осіб або догляд за ними; для закладів охорони здоров’я; 4 % робочих місць — для роботодавців, що мають штат більше ніж 25 працівників) або сплатити цільовий внесок на підтримку працевлаштування осіб з інвалідністю до Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю (наприклад, у разі, неможливості працевлаштувати осіб відповідної категорії через високий ступінь виробничого ризику).

Акумульовані кошти, сплачені роботодавцями, спрямовуватимуться на пристосування робочого приміщення і простору до потреб осіб з інвалідністю, на забезпечення надання соціальних послуг при працевлаштуванні осіб з інвалідністю.

Норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю: як його визначити, якщо працівники перебувають у відпустці? — читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»

Таким чином, Мінсоцполітики підтримує прийняття цього законопроєкту і закликає Верховну Раду України прийняти його, як такий, що значно розширює умови для осіб з інвалідністю працевлаштуватися і реалізувати свій професійний потенціал.

Також писали:

Джерело: Міністерство соціальної політики України

Праця осіб з інвалідністю. Спецвипуск №3′ 2022

Матеріали до теми