В Україні багато сміливих чоловіків та жінок стали на захист нашої країни від початку повномасштабного вторгнення РФ. Для військових передбачені різні види пенсій та пільг. Зокрема, кадрові військові можуть отримати спеціальні пенсії. Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович в інтерв’ю одному з видань розповіла, що може змінитися для цієї категорії пенсіонерів.
Зразки документів • Посадові інструкції • Робочі інструкції
Для довідок: 0 (800) 21 99 77
Вона зазначила, що в Україні із 810 тисяч осіб, які отримують пенсії за спеціальними законами, близько 396 тисяч – це військові. За словами Жолнович, з них лише 94 тисячі осіб брали участь у захисті Батьківщини з 2014 року та мають статус ветерана війни (УБД, особа з інвалідністю внаслідок війни тощо). Водночас йдеться не лише про Збройні сили, а ще й про Нацгвардію, СБУ, прикордонників, розвідку та членів родин загиблих.
«Усі, хто нині служить і отримує бойові надбавки, сплачують з них внески, і це вплине на їхню майбутню пенсію. У 2025 році держава навіть розширила максимальну базу для нарахування внеску – щоб люди могли «накопичити» більшу пенсію зі своєї зарплати», – зазначила чиновниця.
Плакати та шпаргалки для роботи відповідального за ведення військового обліку на підприємстві
0 (800) 21 99 77 • info@mediapro.com.ua
Міністерка додала, що для посилення справедливості у пенсійному забезпеченні Мінсоцполітики працює над законопроєктами щодо накопичувальної системи та нової формули розрахунку пенсії. Саме вони дозволять прив’язати розмір пенсії до реального стажу та зарплати.
«По-друге, ми готуємо певні законодавчі рішення про вдосконалення пенсійного забезпечення для тих військовослужбовців (зокрема чинних), які стали на захист Батьківщини, водночас не є кадровими військовими», – резюмувала Жолнович.
Джерело: OBOZ.UA