У Міністерстві охорони здоров’я України відбулася робоча нарада під головуванням міністра Віктора Ляшка за участі керівників обласних департаментів охорони здоров’я. Одним із головних питань стало розбронювання медичних працівників для потреб Збройних сил України.
Наразі МОЗ отримало офіційний запит на розбронювання від Міністерства оборони та Командування Медичних сил ЗСУ. У відповідь фахівці міністерства, спільно з регіональними департаментами охорони здоров’я, розпочали формування списків медиків, які можуть бути залучені до військової служби. Це – новий етап у балансуванні між потребами цивільної медицини та оборонного сектору.
Курс «Підвищення кваліфікації з військового обліку»
Формат: відеоуроки • Для довідок: 0 (800) 21 99 77
Нагадаємо, раніше Уряд дозволив бронювання 100 % медичних працівників державних і комунальних медустанов, включаючи центри крові та заклади судово-медичної експертизи. Проте через нагальну потребу у кваліфікованому медичному персоналі в зоні бойових дій МОЗ спільно з Міноборони розробили механізм планового розбронювання окремих працівників, які можуть підсилити військову медицину.
Крім того, учасники зустрічі обговорили ще низку важливих питань:
– створення аптек при комунальних і державних медзакладах із мінімальними націнками;
– розвиток амбулаторної реабілітації ветеранів – у 2025 році такі послуги мають з’явитися в кожній громаді з медзакладом;
– нові підходи до ендопротезування та забезпечення безоплатними імплантами: цьогоріч державним коштом закуплено понад 23 тисячі ендопротезів.
Послуги з військового обліку • Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ
Для довідок: 0 (800) 21 99 77
Водночас уже функціонує електронна черга на ендопротезування, яка автоматизує планування та облік операцій. Станом на зараз до системи приєднано 99 закладів охорони здоров’я, а 647 пацієнтів уже отримали допомогу.
Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко підкреслив важливість синхронізації дій центральної влади та регіонів для підвищення якості та доступності медичної допомоги в умовах війни.
Джерело: МОЗ