Реєструйся

Мобінг на роботі буде підставою для перевірок Держпраці: законопроєкт № 11044 прийнято за основу


Верховна Рада України прийняла за основу проєкт Закону про внесення змін до статті 16 Закону України від 15 березня 2022 року № 2136-IX «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» щодо проведення перевірок в частині вчинення мобінгу (реєстр. № 11044), про який ми вже розповідали. Нагадаємо, що цей акт дозволяє проведення в умовах воєнного стану перевірок щодо вчинення мобінгу, тобто принижень та цькування на роботі.

«Мобінг — це порушення прав людини у трудових відносинах, яке відбувається через економічний, психологічний тиск і здійснюється з метою приниження людини, звільнення її з роботи тощо. Верховна Рада у 2022 році вже ухвалила закон про протидію мобінгу, однак від початку повномасштабного вторгнення росії було прийнято закон про окремі особливості регулювання трудових відносин в умовах воєнного стану, що заборонив провадити будь-які незаплановані перевірки у сфері трудових відносин. Через це закон про мобінг не працює, хоча громадяни звертаються до держслужб зі скаргами й таких звернень багато», — розповіла народна депутатка, членкиня Комітету з питань освіти, науки та інновацій Юлія Гришина.

Видання і послуги від проєкту «КАДРОВИК.UA» за вигідною ціною

«Профільний Комітет отримав звернення освітнього омбудсмена Сергія Горбачова, який наголошує, що в нього велика кількість скарг щодо мобінгу в освітніх відносинах.

Державна служба з питань праці підтвердила, що вона так само отримує велику кількість звернень громадян з приводу мобінгу. Тож ухвалення законопроєкту допоможе захистити права українців, яких принижують і цькують на роботі. Такі люди зможуть звернутися до Держслужби з питань праці й отримати захист від неправомірних дій», — наголосила народна депутатка.

Вона також висловила сподівання, що цей законопроєкт буде швидко ухвалений у другому читанні, адже зараз від мобінгу потерпають і жінки, і чоловіки, представники всіх професій як у державному, так і в приватному секторах.

Джерело: Бухгалтер. UA

Плакати та шпаргалки для роботи відповідального за ведення військового обліку на підприємстві

Матеріали до теми


Вдосконалено військовий облік осіб до 25 років, які вступають до вишів
Уряд вдосконалив військовий облік осіб до 25 років, які вступають до вишів. Відповідну постанову ухвалено на засіданні Кабінету Міністрів України. ...
Роботодавці можуть у режимі реального часу подавати відомості про зміни у трудових відносин на вебпорталі ПФУ
До уваги усіх роботодавців, у яких відбулись зміни у трудових відносинах з працівниками після 8 червня 2024 року: відповідно до ...