МОЗ надало відповіді на найпоширеніші запитання щодо COVID-сертифікатів


Нещодавно МОЗ разом із Мінцифрою та НСЗУ змінили терміни відображення COVID-сертифікатів у Дії. МОЗ зібрали найпоширеніші питання щодо нових змін та надали на них відповіді.

Чи впливає зміна терміну відображення сертифіката в Дії на термін чинності документа?

Ні, зміна терміну відображення лише впливає на те, скільки часу сертифікат буде відображатись у додатку. Приміром, якщо раніше після закінчення терміну чинності сертифікат зникав з Дії, то зараз документ залишатиметься у додатку до 545 днів з дати щеплення. Окрім того, сертифікат, який раніше зник, можна буде також повернути в Дію. Для цього слід повторно подати запит на генерацію сертифіката.

Навіщо тоді змінювати термін відображення документа, якщо це не змінює його термін чинності?

Це дозволить використовувати цифровий документ у медичних цілях, а саме — підтвердити факт щеплення від COVID-19. Це важливо для громадян, які отримали 1 або 2 дози щеплення від COVID-19 і виїхали за кордон. Відтепер за допомогою COVID-сертифіката вони можуть підтвердити свої щеплення в країні перебування. І, найголовніше, — отримати наступну потрібну (2 чи 3) дозу захисту від коронавірусної хвороби.

Тепер бустер потрібно робити після 545 днів від дати отримання 2-го щеплення?

Ні. Ми лише змінили терміни відображення сертифікатів у Дії. Інтервал між введенням 1, 2 та 3 доз щеплення залишився незмінним. Він, як і раніше, залишається:

  • від 14 до 28 днів — між 1 та 2 дозою;
  • від 180 днів до 270 днів — між 2 та 3 (бустерною) дозою.

Скільки часу можна користуватися українським COVID-сертифікатом за кордоном?

Це залежить від правил кожної країни — члена Довірчої мережі COVID-сертифікатів. Терміни чинності сертифіката рахуються від дати щеплення. Переважно терміни такі:

  • 1-ша доза — 30 днів,
  • 2-га доза — 270 днів;
  • 3-тя (бустерна) доза — 270 днів.

Проте терміни можуть бути і довші, і коротші.

Ми рекомендуємо уточнити дані на сайті МЗС потрібної країни або за допомогою сервісу reopen.europa.eu.

Зробіть чергове щеплення від COVID-19 відповідно до рекомендацій лікарів країни перебування. І отримайте там підтверджувальний документ.

Бережіть себе!

Джерело: Урядовий портал

Матеріали до теми


Безвісті зниклий мобілізований працівник та виплата середнього заробітку
Відповідно до статті 119 Кодексу законів про працю України, на час виконання державних або громадських обов’язків, якщо за чинним законодавством ...