На час карантину збільшать перелік страхових випадків для виплати лікарняних

Дата публікації: 27.03.2020

На період дії карантину, який продовжено до 24 квітня 2020 року, Фонд соцстраху (далі — Фонд) здійснюватиме виплати за листками непрацездатності за розширеним переліком страхових випадків.

Наразі МОЗ, Мінсоцполітики та Фонд готують зміни до Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом МОЗ від 13 листопада 2001 року № 455.

Змінами визначать порядок видачі лікарняних листків особам на період перебування їх у закладах охорони здоров’я, а також на самоізоляції під медичним наглядом у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).

Також продовжують фінансувати матеріальне забезпечення і страхові виплати за загальними підставами у штатному режимі.

Зважайте, що згідно із Законом України від 17 березня 2020 року № 533-IX особам, які перебувають в спеціалізованих закладах охорони здоров’я, а також й на самоізоляції під медичним наглядом у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникнення та поширення коронавірусної хвороби (COVID-19), а також локалізацію та ліквідацію її спалахів та епідемій, розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності становить 50% середньої заробітної плати (доходу) незалежно від страхового стажу.